1401/05/05-15:38
با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران انجام شد؛

برگزاری جلسه بررسی وضعيت بافت فرسوده منطقه ۱۵

برگزاری جلسه بررسی وضعيت بافت فرسوده منطقه ۱۵

جلسه بررسی چالش ها، معضلات و مشکلات پیشرودر بافت فرسوده و محدوده های ناکارآمد شهری منطقه ۱۵ با حضور هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد.

به گزارش شهردازرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، جلسه ای بررسی چالش ها، معضلات و مشکلات پیشرودر در بافت فرسوده و محدوده های ناکارآمد شهری منطقه ۱۵ شامل محلات اتابک، مینابی، طیب، ولیعصر، شوش، مظاهری، خاوران و مسعودیه با حضور هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران به همراه معاونین و مدیران سازمان و دفاتر توسعه محلی و همچنین صباغ شهردار منطقه به همراه معاون شهرسازی و معماری، رییس اداره املاک و مسئول بافت فرسوده منطقه برگزار شد.

برپايه اين گزارش، شهردار منطقه در اين جلسه نگاه به بافت فرسوده را نگاهی نو، با انگیزه و در جهت ارتقای کیفیت سکونت شهروندان دانست و ضمن قدرانی از زحمات و تلاش های گذشته تمامی عوامل تاثیرگذار در این مجموعه، درخواست تغییر رویکرد جهت ارائه خدمات شایسته به شهروندان را داشت.

اين گزارش حاکی است؛ تملک املاک معارض واقع در طرح های شهری «موضوع ماده ۹» شامل گذرهای واسعی، صادقی، عاشقیها و...، تعیین تکلیف املاک رهاشده در محلات اتابک و مینابی، طیب که امنیت اجتماعی ساکنان را به مخاطره انداخته، تعیین تکلیف گودهای رها شده پروژه های نیمه تمام3D ، 4D، مجتمع یاس و پاسارگاد که علاوه بر کاهش امنیت اجتماعی محله، امنیت کالبدی املاک مجاور را نیز تحت الشعاع قرار داده، اخذ تاییدیه ایمنی تاور کرین های واقع در گودهای رها شده بند ۳،  تسریع در تهیه طرح اجرائی توسط مشاور طرح «دفتر توسعه محلی طیب» بمنظور سرعت بخشیدن به روند نوسازی املاک، تعریف پروژه محرک توسعه در محدوده کوه کچی محله شوش، تعریف پروژه کتابخانه در طرح  بهسازی خیابان خوب بخت، بازنگری طرح تفصیلی و تهیه طرح جهت ارتقا کیفیت محیطی و سکونت در محور خاوران، تهیه طرح جهت اراضی مسعودیه و... از جمله موارد بررسی شده در اين جلسه بود.

لازم به ذکر است؛ همچنین در راستای نیل به اهداف تعریف شده در سال ۱۴۰۱ جلسات بررسی پیشرفت پروژه ها به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط