1401/05/20-20:46
جمعه ۲۱ مرداد به میزبانی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۹ برگزار می شود؛

«فرهنگسرای منتظر» پذیرای نمازگزاران

«فرهنگسرای منتظر» پذیرای نمازگزاران

همزمان با برپایی نماز پر فضلیت جمعه در شهر تهران، مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۹ با برپایی مجموعه غرفه‌های «فرهنگسرای منتظر» به نمازگزاران و مردم متدین در مصلای امام خمینی(ره) خدمات فرهنگی هنری ارائه می کند.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای مهر، فعالیت‌های فرهنگی هنری و بخش های مختلف فرهنگسرای منتظر که در محوطه مصلای امام خمینی(ره) تدارک دیده شده است عبارتند از: بخش اجرای زنده برنامه های رادیویی ـ «رادیو منتظر» در قالب اجرای زنده آیتم های صوتی همراه با معرفی بخش های مختلف فرهنگسرای منتظر، بخش کارگاه های هنری در قالب ایستگاه خوشنویسی و معرق با حضور هنرمندان این حوزه ها، بخش های ویژه کودکان شامل ایستگاه بازی های فکری، ایستگاه های قصه گویی و نقاشی به منظور آشنایی این عزیزان با مفاهیم دینی و فرهنگ عاشورایی و همچنین ایستگاه سرگرمی و خلاقیت برای کودکان در نظرگرفته شده است که همراه با تمرین های مهارت های نقاشی و اجرای کاردستی و اوریگامی و... مضامین دینی و معارف اسلامی را به صورت خلاقانه ترسیم می کنند.

در سایر بخش های مربوط به کودکان و نوجوانان ایستگاه «قرآن بخوانید، هدیه بگیرید» قرار دارد که با هدف قرائت صحیح متون و آیات نورانی قرآن کریم، توجه به معانی آیات و ترویج سبک زندگی قرآنی در این مکان معنوی برپا است. در این بخش کودکان و نوجوانان با خوانش صحیح بخش‌هایی از قرآن، هدیه دریافت می کنند.

از دیگر بخش های مرتبط با خدمات و فعالیت‌های مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۹ در «فرهنگسرای منتظر» می توان به ایستگاه اهدای فال شهدا، ایستگاه مشاوره خانواده، ایستگاه مشاوره مذهبی و پاسخ به سوالات دینی، ایستگاه سلامت و مشاوره طب سنتی، ایستگاه نظرسنجی و ایستگاه کتاب وکتابخوانی در قالب معرفی کتاب های مرتبط و ثبت نام رایگان در کتابخانه مهر اشاره کرد.

گفتنی است؛ «فرهنگسرای منتظر» صبح روز جمعه ۲۱ مردادماه به میزبانی فرهنگسرای مهر، در محوطه مصلای امام خمینی (ره) آماده خدمت‌رسانی به عزیزان نمازگزار است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط