1401/05/26-18:10

اجرای طرح انضباط و ساماندهی بساط گستران در منطقه۱۴

اجرای طرح انضباط و ساماندهی بساط گستران در منطقه۱۴

طرح ضربتی انضباط اجتماعی و ساماندهی سدمعبری ها و بساط گستران در منطقه۱۴ اجرا می شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۴، در راستای پاسخگویی به مطالبات به حق شهروندان، طرح ساماندهی دستفروشان و وانت های بار فروش با همکاری دادستانی، نیروی انتظامی و پلیس راهور در منطقه۱۴ اجرا می شود.

در این راستا جلسه ای با حضور محمد امین سالاری پور شهردار منطقه، سرکلانتر حوزه انتظامی، پلیس راهور‌، معاون دادستانی امور قضایی و مدیران شهری دو منطقه۱۴ و ۱۵ شهرداری برگزار شد.

بی انضباطی ترافیکی، برهم زدن نظم عبور و مرور شهروندان، نازیبایی مبلمان معابر شهری و نارضایتی شهروندان به واسطه فعالیت وانت بارها و بساط گستران متخلف از مشکلات و چالش های مهم مطرح در این هم اندیشی بود.

توقیف خودروهای فرسوده فروش بار، اعمال قانون بساط گستران در نقاط پر ترافیک و محوری چون تقاطع ها و‌میادین، شناسایی نقاط آلوده، پایین آوردن حاشیه امنیت فعالیت بساط گستران متخلف که با این روش به صورت شبکه ای منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شوند و جانمایی برای استقرار وانت بارهای فروش میوه و فعالیت های آموزشی به منظور فرهنگ سازی، از موارد مورد مطرح مسئولان انتظامی، قضایی و راهنمایی و رانندگی در این جلسه بود که مقرر شد با همیاری شهرداری در نواحی مختلف اجرایی شود.

محمد امین سالاری شهردار منطقه ضمن اشاره به اهمیت انضباط شهری و رفع ناهنجاری های ترافیکی برای رفاه و آسایش شهروندان، از همدلی و همیاری مدیریت شهری با سایر متولیان امر برای بهبود وضعیت انضباط معابر شهری خبرداد.

سالاری پور به آمادگی شهرداری برای تعیین و اختصاص فضا برای فعالیت متمرکز میوه فروش ها و دست فروش ها در منطقه اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه اغلب این وانت بارها بدون مجوز و به صورت غیرقانونی اقدام به فروش در مبادی پرترافیک می کنند، افزود: با اتخاذ تدابیر لازم با افرادی که معابر شهری را به نفع خودشان تصرف کرده و در نظم عمومی شهر اخلال ایجاد می کنند، ضمن حفظ کرامت انسانی برخورد قانونی صورت می گیرد.

شهردار منطقه استفاده از ظرفیت های فرهنگی و آموزشی را در فرهنگسازی و ارتقای سطح آگاهی شهروندان برای حل‌و بهبود این شرایط موثر و‌مفید برشمرد.

وی در پایان با تاکید بر لزوم خدمت به شهروندان گفت: شهرداری منطقه پای کار مردم است و برای ساماندهی این وانت بارها و انضباط معابر شهری همیاری و همدلی لازم را با سایر متولیان این مهم خواهد داشت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط