1401/07/04-16:53
سخنگوی شهرداری تهران مطرح کرد؛

جزئیات تغییرات جدید در معاونت‌ها/ چابک‌سازی، مردمی‌سازی و افزایش سرعت کلان‌پروژه‌ها اولویت شهرداری تهران در سال دوم

جزئیات تغییرات جدید در معاونت‌ها/ چابک‌سازی، مردمی‌سازی و افزایش سرعت کلان‌پروژه‌ها اولویت شهرداری تهران در سال دوم

محمدخانی در خصوص تغییرات جدید در معاونت‌های شهرداری تهران گفت: تغییرات جدید برای چابک‌سازی و مردمی‌سازی مدیریت شهری و همچنین افزایش سرعت کلان‌پروژه‌ها و عملیاتی‌تر کردن معاونت‌ها صورت گرفته است.

به گزارش شهردارآنلاین؛ عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران در گفت‌وگو با شهر در خصوص تغییرات و احکام جدید در شهرداری تهران گفت: صبح امروز (دوشنبه چهارم مهر ۱۴۰۱) جلسه شورای معاونین شهرداری تهران با ترکیب جدید شامل ابقای ۳ معاون، جابجایی ۳ معاون دیگر و تودیع ۲ معاونت مالی و حمل نقل در سالن همایش‌های گلزار شهدای بهشت زهرا(س) و در جوار مزار شهدا برگزار شد.

وی افزود: برگزاری این جلسه در بهشت زهرا(س) به منظور تجدید عهد شورای جدید معاونین با شهدا در سال جدید مدیریت شهری و هفته دفاع مقدس بود.

سخنگوی شهرداری تهران در ادامه عنوان کرد: شهردار تهران در این جلسه، برنامه کلان شهرداری در سال جاری را به تفصیل با شورای معاونین مرور و سپس تاکید کرد تشکیل این جلسه در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) باید برای همه یادآور تعهد به مردم عزیز و انقلابی شهر تهران برای ساخت یک پایتخت الگو باشد.

محمدخانی با اشاره به تأکید شهردار تهران از ابتدای فعالیت بر یک‌ساله بودن احکام گفت: عهدی که آقای زاکانی از ابتدا با مدیران بست مبنی بر تلاش شبانه روزی و ارزیابی آن در پایان یک‌سال بود؛ بنابراین طبق این رویکرد احکام و همچنین تأکید شهردار، انتظار می‌رفت که پس از ارزیابی یک‌ساله معاونین و مدیران ارشد، متناسب با آن تغییراتی انجام شود.

وی با بیان اینکه در چنین مدل مدیریتی، عهد اخوتی با مدیران بسته نشده و در مقابل آن تعهد و خدمت به مردم ملاک قرار گرفته است، افزود: این مدل مدیریتی علاوه بر چابک سازی، به صورت مستمر و دائم مدیریت را در معرض ارزیابی و پاسخگویی قرار می‌دهد؛ اینگونه همه ملزم هستند تا نسبت به روز قبل و ماه پیشین خود رشد داشته باشند و همیشه در معرض مطالبه و پاسخگویی باشند؛ این یک مدل مدیریتی جدید و پیش‌رو است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ضمن اشاره به بازآرایی ترکیب معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران گفت: این تغییرات به معنی تغییرات گسترده نیست، بلکه در ترکیب هشت نفره معاونین دو نیروی تازه نفس و مجرب به ترکیب افزوده شد، یعنی آقای دکتر علیرضا جاوید و دکتر مجید باقری با سوابق متعدد در حوزه مرتبط با فعالیت خود است؛ ۳ تغییر دیگر نیز جابجایی بین معاونین است که این جابجایی بر مبنای کارکردگرایی، سرعت عملکرد و بهینه کردن مدیریت‌ است.

محمدخانی درباره تودیع دو معاون مالی و اقتصاد شهری و معاون حمل و نقل و ترافیک توضیح داد: هر دو معاونی که امروز دیگر در ترکیب جدید شورای معاونین حضور ندارند، عملکرد خوب و ارزنده‌ای طی این یک‌سال داشتند؛ شهردار تهران در جلسه امروز تشکر ویژه‌ای از دکتر مجتبی شفیعی و دکتر ابوالفضل فلاح داشت و طبق گفته زاکانی قرار است که از ظرفیت‌های هر دو شخص در مجموعه مدیریت شهری استفاده شود.

سخنگوی شهرداری تهران در خصوص این دو حوزه افزود: اتفاقات خوبی در هر دو حوزه مالی و اقتصادی و حمل و نقل طی یک‌سال گذشته رخ داد که تجمیع حساب‌ها، ایجاد خزانه واحد، ورود شهرداری به بورس کالا، کاهش بدهی‌های مالی، خرید اتوبوس، تأمین تجهیزات و قطعات مترو، نوسازی ناوگان تاکسیرانی و... تنها بخشی از تلاش‌های این دو معاون محترم است.

محمدخانی با اشاره به تکمیل و استحکام برنامه‌های جامع توسعه و تحول شهر در سال اول مدیریت شهری و فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم افزود: تغییرات جدید برای چابک سازی و مردمی سازی مدیریت شهری و همچنین افزایش سرعت کلان‌پروژه‌ها و عملیاتی‌تر کردن معاونت‌ها است.

وی در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد: رویکرد شهرداری در سال دوم مدیریتی، افزایش چشمگیر سرعت اجرای پروژه‌های کلان و بزرگ در ابعاد مختلف کالبدی، هوشمندسازی و فرهنگی اجتماعی شهر است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط