1403/01/10-00:52
فروزنده:

عبور درآمد شهرداری تهران از رقم ۱۰۴ همت

عبور درآمد شهرداری تهران از رقم ۱۰۴ همت

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری گفت: مولد سازی املاک یکی از مهم ترین تحولاتی است که در دوره شهردار فعلی پایتخت دنبال شد و در این خصوص برنامه ریزی‌های لازم نیز صورت گرفته است.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، لطف ا... فروزنده از مولد سازی املاک به عنوان یکی از تحولات مهم در دوره مدیریت جدید شهری یاد کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ رقم بودجه به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید که نزدیک ۱۴۰ درصد رشد بودجه داشتیم و در سال ۱۴۰۲ نیز تا پایان دی ماه بودجه محقق شد و برای اولین بار متمم ۳۵ هزار میلیاردی نیز ارائه شد که نهایتا مبلغ ۱۰۴ همت بودجه تا پایان سال محقق شد.

فروزنده معاون شهردار تهران بیان داشت: افزایش بودجه در چهار محور درآمدی از جمله عوارض ساختمان، توسعه و رونق پروانه ساختمان، که درآمد شهر سازی را به دنبال داشت، ارزش افزوده،در آمدهای پایدار، عوارض نوسازی و مولد سازی دنبال شد.

وی افزود: یکی از تحولاتی که در دوره مدیریت آقای زاکانی دنبال شد، بحث مولد ساز املاک و تسویه با دستگاه های مختلف بود که توانستیم بخش قابل توجهی از بدهی ها را تسویه نماییم؛ همچنین یک کار جدی با بانک ها انجام شد که در ذیل آن بستری فراهم شد که به شهرداری تسهیلات ارائه دهند، البته شهرداری از دولت و دستگاه های دولتی هم مطالباتی دارد که مشخص شده است و ان شاء ا... با حمایت رئیس محترم جمهور و هیات دولت در سال جاری وصول پیدا کند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط