1400/07/14-17:46
با لایروبی و رسوب برداری کانالها و انهار انجام شد؛

آمادگی منطقه ۱۵ برای بارشهای فصل پاییز

آمادگی منطقه ۱۵ برای بارشهای فصل پاییز

عملیات نظافت، پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری انهار روباز و روبسته تمامی کانالها، مسیلها و حوضچه های منطقه ۱۵ پیش از آغاز فصل بارش انجام شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، وحید رضا انارکی محمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: این طرح به منظور جلوگیری از آبگرفتگی احتمالی معابر در فصل بارندگی، در شهریورماه به اجرا درآمد.

به گفته او، در این راستا با هدف پاکسازی؛ ۱۲۱ هزار مترطول از کانالها و مسیلهای اصلی و فرعی روباز و روبسته سطح منطقه در خیابان ۱۷ شهریور، شهرزاد، هاشم آباد، اصفهانک، بعثت، اسلام آباد و کانالهای سرخه حصار، خاوران، خروجی خاورشهر و... لایروبی و رسوب برداری شد.

محمدی اضافه کرد: همچنین به همین منظور عمليات پاكسازی، لايروبی و رسوب برداری انهار روباز و روبسته و تأسيسات زباله گير و رسوب گير به صورت مستمر و با رعایت مسائل زیست محیطی انجام می شود.

شهردار منطقه به اجرای طرح بهبود نگهداشت شهر در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه ها اشاره کرد و ادامه داد: عوامل خدمات شهری چهارشنبه ها به صورت محله ای در معابر نواحی هفتگانه، پنج شنبه ها به صورت متمرکز با همکاری نواحی در یک ناحیه خاص و جمعه ها در بزرگراه های سطح منطقه طبق یک برنامه عملیاتی ویژه به اجرای فعالیت می پردازند.

او افزود: در این طرح؛ نظافت، پاكسازی، لایروبی و رسوب برداری انهار روباز و روبسته و شبكه فرعی جمع آوری آبهای سطحی منطقه و عملیات رفت و روب و شستشوی کامل تمامی المانهای شهری، بهسازی فضای سبز و پاکسازی و رنگ آمیزی دیواره ها انجام می شود.

برپایه این گزارش؛ محمدی شهردار منطقه به صورت مستمر با گشت زنی میدانی از روند اجرای طرح ویژه نگهداشت شهر در سطح نواحی و بزرگراهی بازدید می کند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط