1400/10/16-14:53
شریفی در دومین روز عملیات بهسازی دره فرحزاد:

به زودی امنیت و آسایش پایدار در منطقه خواهیم داشت

به زودی امنیت و آسایش پایدار در منطقه خواهیم داشت

روز دوم عملیات بهسازی دره فرحزاد صبح امروز با حضور شهرداران مناطق ۵ و ۲، مقامات قضایی و نیروهای انتظامی آغاز شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی منطقه ۵، احسان شریفی شهردار منطقه ۵ در حاشیه این عملیات، با اشاره به اهمیت طرح پاکسازی دره فرحزاد اظهار داشت: دره فرحزاد از لحاظ زیست محیطی و طبیعت جذاب آن، بسیار قابل اهمیت است. این دره در طول سالیان طولانی، مسیر تردد زائران امام زاده داوو بوده و همواره از نقاط گردشگری و تفریحی شمال تهران به شمار می‌رود.

او افزود: در سال‌های اخیر به دلیل عدم توجه بخش‌های مختلف، این دره به مکانی برای تجمع معتادان و فروشندگان مواد مخدر و پایگاه ناامنی برای شهروندان منطقه تبدیل شده بود.

شریفی ادامه داد: حدود یک ماه پیش، با دستور رئیس جمهور که شهردار تهران را متولی طرح امنیت اجتماعی تهران و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی قرار داد، قرارگاهی تشکیل شد. اعضای سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی، مقامات قضایی، بهزیستی و شهرداری تهران در این قرارگاه حضور دارند. چند کارویژه در این قرارگاه تعریف شده که یکی از آنها موضوع پاکسازی دره فرحزاد است. این دره مابین منطقه ۵ و ۲ قرار دارد. از روز گذشته، با هماهنگی‌های مشترکی که با منطقه ۲ داشتیم، در نهایت عملیات پاکسازی دره از معتادین متجاهر آغاز شده است.

شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه امروز نیز پاکسازی فیزیکی منطقه و جمع آوری زباله‌ها و بهسازی محیطی در حال انجام است، اذعان داشت: بناهایی در حاشیه و بستر رودخانه ساخته شده که پاتوق معتادان متجاهر است که امروز با حضور مقامات قضایی و بر اساس قانون وزارت نیرو که اجازه هرگونه ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه را میدهد، این تخریب در حال انجام است. همچنین حدود ۳۰۰ نفر از همکاران شهرداری که وظیفه پاکبانی محیط را بر عهده دارند، اینجا حضور داشته و زباله‌ها را به صورت دستی و در مقیاس یک یکم جمع‌آوری میکنند.

شهردار منطقه ۵ با اشاره گام بعدی این طرح، ادامه داد: بر اساس دستور شهردار تهران، سازمان پارک‌ها و فضای سبز متولی ایجاد اکوپارک در این محدوده و به تعبیری امتداد شمالی بوستان نهج البلاغه را خواهد بود. امیدواریم که در آینده نه چندان دور، مردم لذت بهره‌مندی از این طبیعت زیبا را داشته باشند.

او با اشاره به موفقیت طرح بهسازی، گفت: طرح پیاده شده برای پاکسازی دره فرحزاد موفقیت آمیز بوده است. ما هفته گذشته به اتفاق مقامات انتظامی و قضایی از این دره بازدید کردیم و با حمله معتادان مواجه شدیم که درگیری نیز با نیروهای انتظامی همراه ما شکل گرفت. ولی با پاکسازی دیروز، امروز فضای دره بسیار امن است و به نظر میرسد که فضای دره به سمت امنیت پایدار پیش خواهد رفت.

شریفی در پایان با بیان اینکه طرح پاکسازی دره فرحزاد، چند وجهی است، تاکید کرد: در این طرح شرکت تامین آب تهران که ظرفیت بالایی برای پاکسازی رودخانه دارد، شهرداری را همراهی میکند. از سوی دیگر اگر طرح اکوپارک و ایجاد بوستان در روددره فرحزاد اجرا شود، به نحوی امنیت و آسایش پایداری در محدوده خواهیم داشت و دیگر محل تجمع معتادان متجاهر نخواهد بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط