1400/10/20-15:01
شهردار منطقه ۱۵ در صحن علنی شورای شهر تهران؛

کوه سنگی برای معتادان ناامن می شود

کوه سنگی برای معتادان ناامن می شود

شهردار منطقه ۱۵ از عملیات اجرایی منطقه با هدف ناامن کردن کوه سنگی برای ممانعت از تجمع معتادان در این محدوده خبر داد و گفت: ۳۰۰ مترمربع بنای فرسوده که محل تجمع معتادان بود را تخریب کردیم و ۲۳۰۰ مترطول راه ایجاد کردیم تا این محدوده را برای معتادان ناامن کنیم.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، سیدمهدی صباغ شهردار منطقه که بنا به دعوت ناصرامانی عضو شورا در سی و هشتمین جلسه شورای شهر تهران شرکت کرده بود، پس از استماع گزارش امانی در مورد وضعیت محله رضویه و موانع و مشکلات شهروندان این محله که حاصل بازدید اخیر ایشان بود، گفت: محله رضویه یکی از محلات محروم منطقه ۱۵ است که بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شده و بافت خراب و فرسوده ندارد و مردمش انقلابی و زحمتکش هستند اما وضعیت محله به گونه‌ای است که از آسیب‌های اجتماعی رنج می‌برد.

او با بیان اینکه ما در بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که حل مشکلات رضویه باید در دستورکار قرار گیرد، گفت: محله کوه سنگی در رضویه محل پاتوق معتادان متجاهر بود و چون روی تپه و کوه قرار دارد دسترسی به آن سخت است اما با تلاش شبانه روزی در این مدت سعی کردیم که با ایجاد دسترسی‌های مختلف فضا را برای معتادان متجاهر ناامن کنیم.

صباغ با اشاره به اقدامات اجرایی در زمینه تخریب بنای فرسوده و ایجاد مسیر در این محدوده یادآور شد: پس از این اقدامات،  معتادان با چیدن سنگ مانع حضور ماشین‌های پلیس در راه‌هایی که ایجاد کرده بودیم شدند که با بهره گیری از دستگاه‌های سنگین چند مسیر ایجاد کردیم تا فضا کاملا برای حضور معتادان متجاهر ناامن شود.

شهردار منطقه ۱۵ در ادامه با اشاره به جمع آوری ۱۲۰۰ معتاد متجاهر افزود: همچنین ۲۰۰ واحد صنفی غیرمجاز خرید ضایعات نیز در دل محلات منطقه ۱۵ فعال بود که با دستور دادستانی تعداد ۱۶۰ واحد پلمب شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط