1400/05/11-22:26

مرمت نمای "قدیمی ترین مسجد شهر تهران" آغاز شد

مرمت نمای "قدیمی ترین مسجد شهر تهران" آغاز شد

شهردار منطقه ۱۴ شهر تهران از آغاز عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی مسجد بقیه الله دولاب در قالب بهسازی و نگهداری از بناهای تاریخی این منطقه خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴؛ کامبیز مصطفی پور با بیان این خبر گفت: بهسازی مسجد بقیه الله دولاب که قدیمی ترین مسجد شهر تهران و یک اثر فرهنگی تاریخی به شمار می آید به عنوان یکی از پروژه های توسعه محلی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد و تمامی مراحل اجرایی آن با هماهنگی و تایید کارشناسان میراث فرهنگی به انجام می رسد.

مصطفی پور به آغاز عملیات عمرانی مرمت نمای بیرونی این اثر تاریخی با تاکید بر حفظ هویت تاریخی و معماری ایرانی اسلامی آن اشاره کرد و افزود: چیدمان نمای آجری دیواره مسجد با مساحتی بالغ بر ۲۵۰ مترمربع براساس سبک معماری دوره زمانی این اثر تاریخی در حال اجراست.

وی عملیات استحکام بنا و احداث اماکن رفاهی در قالب ۵ چشمه سرویس بهداشتی که یک مورد آن به توانیابان اختصاص دارد را از دیگر فعالیت های انجام شده در این پروژه توسعه محلی برشمرد.

شهردار منطقه ۱۴ با اشاره به اهمیت حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی که نشانگر هویت شهر هستند یادآور شد: مسجد بقیه الله دولاب به عنوان یک اثر میراثی مورد توجه است و احیای مأذنه، بهسازی محوطه پیرامونی و محورهای منتهی به این محل از دیگر اقداماتی است که انجام خواهد شد تا موقعیت این محل معنوی بهتر از پیش شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط