1401/04/21-15:51
محمدخانی در واکنش به واقعه سقوط کودک خردسال در چاه؛

در زمان احداث رمپ در دهه ۷۰ تنها بخش رویه قنات را پوشانده‌اند/ تاثر و پیگیری شهرداری تهران

در زمان احداث رمپ در دهه ۷۰ تنها بخش رویه قنات را پوشانده‌اند/ تاثر و پیگیری شهرداری تهران

سخنگوی شهرداری تهران در مورد حادثه سقوط دختربچه به یک چاه توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از شهر، مطهر محمدخانی در مورد حادثه سقوط دختربچه به داخل چاه در منطقه ۱۵ شهرداری تهران گفت: بعد از وقوع حادثه، عوامل آتش‌نشانی در محل حاضر شدند و دختربچه را از عمق بیش از ۳۰ متری چاه بیرون آوردند و تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی با بیان اینکه اورژانس زمانی مصدوم را تحویل می‌گیرد که هنوز زنده است و علائم حیاتی دارد، گفت: پس این اخبار جعلی که بعد از فوت دختربچه عملیات نجات وی انجام شده صحت ندارد و قبل از فوت وی، آتش‌نشانان وی را از چاه بیرون کشیدند.

محمدخانی با بیان اینکه برخلاف اخبار منتشر شده این محدوده اصلا بوستان نبوده بلکه فضای سبزی بین چند خیابان در میدان افسریه بود، گفت:‌ این مکان،‌ محل تردد اهالی و بوستان نیز نبوده است که بخواهند از آن استفاده کنند.

سخنگوی شهرداری تهران بیان اینکه میدان افسریه در سال ۷۲-۷۱ در زمان مدیریت آقای کرباسچی ساخته شده و در آن زمان خانه‌ها و املاک توسط شهرداری خریداری و بعد از مسطح کردن خانه‌ها آن را به میدان فعلی افسریه تبدیل کردند، گفت:‌ باید چاه‌هایی که در این منازل می‌بود توسط شهرداری با دقت با روش‌های منطقی پر می‌شد؛ اما ظاهرا آن چاه یا قنات و یا هر چیزی که باعث بروز این حادثه شده پر نشده است و تنها سطح رویی آن پر شده و بعد نیز بر روی آن چمن کاری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این چاه مورد استفاده شهرداری نبوده و مدیران وقت از وجود چنین چاهی مطلع نبودند و روی آن نیز با سبزه و چمن پوشیده بود و از بیرون اثری از چاه وجود نداشت، تصریح کرد: دهانه این چاه ریزش کرده ۳۰ تا ۳۵ سانت است و در روزهای قبل نیز به صورت طبیعی این محیط آبیاری شده بود و مأموران خدمات شهری نیز در این فضا تردد داشتند و هیچ مشکلی گزارش نشده بود.

محمدخانی با بیان اینکه برآورد اولیه این است که در طول ۳۰ سال اخیر در پی آبیاری طبیعی فضای سبز دهانه چاه مخفی شست و شو داده شده بود و بخش‌های بیرونی چاه که در زیر چمن و فضای سبز بودند، کاملا تخریب شده بود که با حضور کودک منجر به شکافته شدن چمن و سقوط وی داخل چاه شده، گفت: شهرداری تهران به شدت از این حادثه متأثر است و موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کند و هر کاری که در راستای تسلی خانواده لازم باشد انجام خواهد داد و همان طور که در بیانیه منطقه آمده، موضوع با جدیت بررسی می‌شود و اگر قصوری در این زمینه از سوی عوامل شهرداری احصا شود حتما با آن برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهردار تهران در زمان شنیدن این حادثه در عراق بود و به شدت از مرگ این دختربچه متأثر و دستور پیگیری ویژه دادند در مورد بازداشت شهردار منطقه ۱۵ گفت:‌ برخورد با شهردار منطقه مسبوق به سابقه نیست و بازداشت شهردار منطقه به خدمات‌رسانی به مردم محلات مشکلاتی ایجاد می‌کند و وقتی هنوز تحقیقات کامل نشده، برخورد با بالاترین مقام منطقه چه معنایی دارد.

وی با رد برخی اخبار مبنی بر اینکه شهرداری منطقه سه روز قبل از این فضای سبز بازدید کرده بود و در جریان وجود چنین چاهی قرار گرفته بود، گفت: ۳۰ سال قبل یک کاری انجام نشده و چگونه باید از کارهایی که انجام نشده مطلع باشیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط