1401/05/22-21:15

مانور اطفا حریق و تخلیه امن در منطقه ١٣ برگزار شد

مانور اطفا حریق و تخلیه امن در منطقه ١٣ برگزار شد

با هدف آمادگی هر چه بیشتر نهاد های تخصصی و عوامل ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه و پرسنل ناحیه در مقابله با حوادث احتمالی، مانور اطفا حریق و تخلیه امن با فعالیت و نظارت ٢۵ نفر از اعضای ستاد بحران در ساختمان شهرداری ناحیه ٣ منطقه ١٣ واقع در محله حافظیه برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ١٣، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه و فرمانده ستاد پیشگیری و مدیریت بحران گفت: بر اساس سناریو مانور اطفا حریق و تخلیه امن، نشتی گاز آبدارخانه ناحیه و اتصال سیم برق بر اثر سهل انگاری پرسنل خدمات، منجر به تخریب و آتش سوزی این واحد در طبقه فوقانی ساختمان شهرداری در ناحیه۳ شد.

او با بیان اینکه، بر اثر حادثه فرضی تعدادی از پرسنل و ارباب رجوع که در ساختمان حضور داشتند دچار ترس و اضطراب شدند، افزود: با اعلام رئیس بحران ناحیه، ساختمان سریعا تخلیه و تعدادی از پرسنل ناحیه که آسیب جزئی دیدند، به محل امن بیرون از ساختمان منتقل شدند.

شهردار منطقه ادامه داد: تیم عملیاتی واکنش اضطراری(طبق چارت ساختمان)، شریان های حیاتی شامل گاز، آب، برق را از شیر اصلی قطع و سریعاً به سایر نهاد های عضو ستاد بحران اطلاع دادند و در نهایت با حضور عوامل آتشنشانی، عملیات اطفا انجام و مصدومان برای انتقال به مراکز درمانی و عملیات تریاژ به اورژانس تحویل شدند.

علی احمدی خاطر نشان کرد: علاوه بر مسدود کردن محل حادثه بر اساس سناریو، عوامل اجرایی نیروی انتظامی برای جلوگیری از تجمع شهروندان، امنیت محل حادثه را برقرار و پلیس راهور سریعاً ترافیک محدوده را کنترل کرد.

وی ایجاد هماهنگی بیشتر با سازمان ها و نهادهای تخصصی، ارزیابی نحوه حضور تیم های عملیاتی در محل و بررسی نقاط قوت و ضعف نیروهای اجرایی در مواجهه با بحران را از اهداف برگزاری مانور اعلام کرد و افزود: محله حافظیه حدود ١۵٠٠ نفر جمعیت دارد که با تخمین صوت گرفته حوادث این چنینی محدود این ساختمان را تا شعاع دو هزار متر تحت تاثیر قرار می دهد، از این رو برگزاری چنین مانور هایی می تواند باعث امادگی هر چه بیشتر نهاد های تخصصی و عوامل ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه و کارکنان شود.

شهردارمنطقه ١٣ یادآور شد: پس از پایان مانور، چادر فرماندهی برپا و کارشناسان ستاد بحران منطقه، ناحیه و نهاد های تخصصی به بررسی حادثه پیش آمده پرداختند که قطع و خسارت به شریان حیاتی، ترافیک شدید در معابر سواره به دلیل هجوم شهروندان و اختلال در رفت و آمد از پیامد های احتمالی مانور اعلام شد که می بایست برنامه ریزی برای کنترل آن در حوادث واقعی صورت بگیرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط