1401/05/30-13:23
عضو هئیت رئیسه شورای شهر مطرح کرد؛

انبارهای آتش‌نشانی خالی از تجهیزات / ماشین‌‌های سازمان آتش‌نشانی باید بیمه بدنه شوند/ شهردار تهران به طور جد پیگیری تعاونی مسکن پرسنل آتش‌نشانی باشد

انبارهای آتش‌نشانی خالی از تجهیزات / ماشین‌‌های سازمان آتش‌نشانی باید بیمه بدنه شوند/ شهردار تهران به طور جد پیگیری تعاونی مسکن پرسنل آتش‌نشانی باشد

سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در جریان هشتادوهفتین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در خصوص‌ بازدیدی که از سازمان آتش‌نشانی داشت در تذکری خطاب به شهردار و معاون منابع گفت: انبارهای سازمان آتش‌نشانی خالی از تجهیزات است و اگر به قید فوریت به آن رسیدگی نشود تا پایان سال دچار بحران خواهیم شد.

به گزارش شهردارآنلاین؛ نجفی با بیان اینکه در شرایط فعلی به ابتدایی‌ترین لوازم از جمله لباس آتش‌نشانی هم نیاز فوری داریم افزود: خودروهای آتش‌نشانی فاقد بیمه بدنه هستند ادامه داد: از آنجایی که این خودروها امدادی و عملیاتی هستند و به دلیل سرعت بالا امکان وقت حادثه وجود دارد، لذا ضرورت دارد فورا به موضوع بیمه بدنه این خودروها رسیدگی شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با تاکیدبر اینکه سازمان آتش‌نشانی و ایستگاه‌های آن فاقد نیروی خدماتی هستند و کارهای خدماتی و حتی نظافت سرویس‌های بهداشتی توسط پرسنل خودم صورت می‌گیرد از فروزنده خواست در اسرع وقت به این موضوع ورود کرده و این معضل را برطرف کند.

وی در خصوص ورود عوارض تجهیزات سازمان آتش‌نشانی عنوان کرد: همه خودروهای وارداتی مشمول عوارض می‌شوند اما از آنجایی که خودروهای این سازمان عملیاتی و امدادی هستند باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا از پرداخت عوارض منع شوند. لذا ضرورت دارد شهردار تهران از در هیئت دولت این مورد را پیگیری و مصوبه‌ای توسط هیئت وزیران در این مورد اخذ شود.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه سازمان آتش‌نشانی رو طول روز حدود ۴۰۰ عملیات انجام می‌دهد ادامه داد: متاسفانه این سازمان با کمبود ۳۹۰۰ نیرو مواجه است و باید به آن رسیدگی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان به صورت مداوم در معرض حریق و سوختگی هستند افزود: متاسفانه بیمه پرسنل سازمان آتش‌نشانی با هیچ بیمارستان سوانح و سوختگی قرارداد ندارد و خود یک چالش بسیار بزرگ است در همین راستا از مدیرعامل سازمان شهر سالم درخواست می‌کنم به این موضوع ورود کرده و مشکلات را برطرف کنند.

نجفی با بیان اینکه این سازمان ۵۲۰۰ نیرو دارد که ۲۰۰نفر آنها قرارداد کارگری دارند و از سویی دیگر به زودی ۸۰ نفر بازنشسته داریم که باید به آنها حدود یک میلیارد تومان پرداخت شود از این رو‌ پیشنهاد دارم باتوجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی در بحث پایان کار و صدور پروانه و عوارض نیازمند همکاری با شهرداری تهران است جلسه مشترکی داشته باشند و این مبلغ تهاتر شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر در خصوص مسکن پرسنل سازمان آتش‌نشانی خاطر نشان کرد: حدود ۸۰درصد از نیروهای این سازمان در خارج از شهر و حومه زندگی می‌کنند و اگر بحرانی در تهران رخ دهد و ورودی‌های شهر مسدود شوند امکان ورود این این افراد برای ارائه خدمات و امداد وجود نخواهد شد لذا از شهردار تهران میخواهم‌ به طور جد پیگیری تعاونی مسکن کارکنان این سازمان باشند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط