1401/08/15-17:45
با حضور مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران؛

مرکز پویاشهر ویژه کودکان کار در منطقه ۱۳ افتتاح شد

مرکز پویاشهر ویژه کودکان کار در منطقه ۱۳ افتتاح شد

مرکز استعدادیابی، آموزش و توانمندسازی منطقه ۱۳ با عنوان 'پویا شهر' با حضور مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، شهردارمنطقه ۱۳، فریبا پرویزی ملی پوش بسکتبال بانوان در خیابان پیروزی افتتاح شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه در مراسم افتتاحیه مرکز استعدادیابی، آموزش و توانمندسازی با بیان اینکه استعداد ورزشی یکی از مواردی است که در بسیاری از کودکان وجود دارد اما در بسیاری از مواقع، کشف و شکوفا نمی شود و هیچ وقت امکان بروز پیدا نمی کند، افزود: این مرکز با عنوان پویا شهر به منظور استعداد یابی کودکان کار در حوزه ورزش فعالیت می کند.

او اظهار داشت: با یک استعدادیابی ورزشی درست و اصولی می توان این استعداد ها را شکوفا کرد و راه را برای موفقیت ورزشی کودکان از جمله کودکان کار هموار ساخت؛ اگر استعداد یابی ورزشی کودکان را جدی بگیریم و از روش های استاندارد برای استعدادیابی استفاده کنیم در آینده شاهد درخشش کودکان در میدان های بین المللی مانند المپیک خواهیم بود.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به راه اندازی این مرکز به مساحت ۲۳۰ مترمربع در خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا توسط معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه اظهار داشت: آموزش بازی و ورزش، غربالگری سلامت، ارائه خدمات مشاوره ای تغذیه و رشد، روانشناسی و هوش، استعدادیابی و حرکات اصلاحی و کارگاه های تخصصی تغدیه و سلامت جسم و روانشناسی و سلامت روان از خدمات مرکز پویا شهر منطقه ۱۳ است.

محمد هادی علی احمدی، شناسایی، ساماندهی و دعوت به فعالیت های اجتماعی، کمک به آموزش تحصیلی کودکان کار در جهت ارتقا تحصیلی و کمک به معیشت کودکان و خانواده های نیازمند با مشارکت خیرین را از اهداف راه اندازی مرکز پویا شهر منطقه اعلام کرد.

احمدی صدر، مدیر عامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران نیز، يكی از مهمترين برنامه های شهرداری در راستای مهار، كنترل و كاهش آسيب های اجتماعی شهر تهران را ارائه خدمات به كودكان كار و خيابان به عنوان يكی از آسيب پذيرترين اقشار جامعه برشمرد و خاطر نشان کرد: کودکانی که در محیط های پر خطر جامعه رشد می کنند ناخواسته دچار آسیب شده و بعضا به راه‌های پر خطر کشیده شوند. حال اگر بتوانیم استعداد چنین کودکانی را شناسایی و کشف کنیم و آنها را پرورش دهیم، در آینده ای نه چندان دور جوانانی را خواهیم داشت که از بزهکاری و جرم دور می باشند و الگویی مناسب برای کودکان نسل بعد خودشان خواهند بود و شرایط را برای یک جامعه آرمانی و انقلابی سوق خواهند داد.

حیدری نکو، معاون امور اجتماعی و فرهنگی در حاشیه این مراسم خاطر نشان کرد: فرزندان این مرزو بوم سرمایه های خاک ایران محسوب می شوند که با تمام وجود باید محافظت شوند و به نحو احسن پرورش یابند و افتخار بیافرینند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط