1401/09/02-12:41
شهردار منطقه ۱۴ خبرداد:

بیش از ۱۹هزار شهروند از آموزش های گل و گیاه بهره مند شدند

بیش از ۱۹هزار شهروند از آموزش های گل و گیاه بهره مند شدند

شهردار منطقه ۱۴ از برگزاری دوره های آموزش رایگان گل و گیاه برای شهروندان شرق و جنوب شرقی تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، محمد امین سالاری پور با اشاره به برگزاری دوره های پاییزی آموزش گل و گیاه ویژه شهروندان در منطقه گفت: این دوره های آموزشی به صورت رایگان و در حوزه گیاهان آپارتمانی، گیاهان داروئی و انجام عملیات به زراعی در فضای سبز به صورت آموزش های نوین و مرتبط فصلی برگزار می شود.

سالاری پور با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۹ هزار شهروند منطقه از آموزش های ارائه شده بهره مند شده اند، افزود: این طرح آموزشی توسط کارشناسان محیط زیست و فضای سبز در قالب آموزش های حضوری مستمر ویژه دانش آموزان، سالمندان و سایر شهروندان در مدارس، مساجد و سراهای محله اجرایی شده است.

وی یاداور شد: در فصل پیش رو نیز علاوه بر ارائه آموزش در پایگاه های مذهبی و مدارس، کلاس های تخصصی در روزهای هفته از ساعت ۹:۱۵ دقیقه بطور مستمر در محل کلاس کلنیک گل و گیاه اداره فضای سبز واقع در بوستان اجتماعی نارنج دایر است و عموم شهروندان و علاقه مندان شرق و جنوب شرقی پایتخت می توانند از آن بهره مند شوند.

سالاری پور با اشاره به اینکه علاوه بر برنامه های آموزش محور، مشاوره‌ای گیاه پزشکی و تخصصی با موضوعات مختلف از جمله گیاهان آپارتمانی، سبزیکاری، کاکتوس، ساکولنت، درخت و درختچه  برای شهروندان علاقه مند  ارائه می شود، ادامه داد: سالمندان و بانوان فعال در مزرعه خانوادگی منطقه واقع در بوستان نارنج نیز می توانند از مشاوره های آموزشی چون آشنائی با عناصر کم مصرف و پرمصرف گیاهی، شناسائی تخصصی علف های هرز مزارع سبزیجات و صیفی جات، آشایی با گیاهان داروئی فضای سبز، شیوه های ازدیاد گیاهان و... بهره مند شوند.

شهردار منطقه ۱۴ با تاکید بر اهمیت و تاثیر مثبت حفظ و نگهداری از گل و گیاه در سلامت جسمی و روانی افراد، خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش شهرنشینی و دور شدن از طبیعت، در کنار اقدامات شهرداری برای توسعه فضاهای سبز در منطقه، استمرار ارائه خدمات آموزش محور مرتبط با حفظ و نگهداری از گل و گیاه همچنین همیاری خانواده ها برای بهره مندی از مزرعه خانوادگی تاپایان سال در دستورکار است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط