1401/09/05-22:36

مناسب‌سازی سراهای محله منطقه ۱۴ برای توانیابان

مناسب‌سازی سراهای محله منطقه ۱۴ برای توانیابان

شهردار منطقه ۱۴ از مناسب‌سازی سراهای محله برای تسهیل استفاده توانیابان منطقه و مشارکت در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، محمدامین سالاری پور با بیان اینکه مناسب سازی فضاهای شهری از نکات مهم مورد توجه در حوزه بهبود کیفیت زندگی بخشی از جامعه از جمله افراد دارای معلولیت و سالمندان است، گفت: در این راستا و با هدف ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر، عادلانه و پایدار، مراکز فرهنگی و آموزشی منطقه از جمله سراهای محله مناسب سازی می شود.

وی با اشاره به مناسب سازی و تجهیز ۳ سرای محله سراسیاب دولاب، مینا و ابوذر، افزود: علاوه بر آماده سازی این سراها با توجه به نیاز و مطالبه کم توانان جسمی و حرکتی و به منظور قابل دسترس کردن محیط، تامین فرصت برای همه گروه‌های جامعه، ۵ سرای محله دیگر در منطقه در حال مناسب سازی و تجهیز است.

سالاری پور ادامه داد: بهسازی این ساختمان‌ها از طریق حذف موانع، تعبیه سطح شیب‌دار به جای پله برای استفاده افرادی که با صندلی چرخ‌دار حرکت می‌کنند، جانمایی آسانسور، نصب علائم مختلف راهنمایی، نصب رمپ برای افرادی ویلچری، نصب برچسب ها و نوارهای رنگی راهنمایی، نصب تابلو راهنمای طبقات به خط بریل و حسگر کف زمین ویژه نابینایان و... از جمله فعالیت هایی است که در ساز و کار مناسب سازی انجام شده است.

وی با اشاره به اولویت برنامه جاری شهرداری برای مناسب سازی سراهای تاکسیرانی، شهدای گمنام، شاهین، شاهد و چهارصد دستگاه، گفت: تاکنون مناسب سازی سراهای محله شاهد با اقداماتی چون رنگ آمیزی ۸۰۰ مترمربع، نصب حفاظ و نرده، ترمیم سرویسهای بهداشتی و اصلاح روشنایی ها به اتمام رسیده و رنگ آمیزی شده است. این عملیات به متراژ ۲هزار ۵۰۰ مترمربع برای سراهای محله شاهین، چهارصد دستگاه انجام شده و برای دسترس پذیر بودن افراد خاص و سالمندان در کنار مناسب سازی ساختمان‌های فرهنگی و آموزشی همسطح سازی سطح پیاده رو و معابر اصلی، دریچه‌ها و تقاطع‌ها منتهی بهخ این مراکز نیز با ۷۰درصد پیشرفت در حال انجام است.

شهردار منطقه ۱۴ خاطر نشان کرد: مدیریت شهری منطقه ۱۴ برای ارتقای رضایت شهروندان از فضاهای شهری و ایجاد فضایی مطلوب زندگی همه گروه‌های شهروندی، نسبت به مناسب سازی این فضاها جهت فراهم کردن کلیه خدمات رفاهی و فرصت‌های برابر زندگی «با نگاه ویژه» بر گروه‌های خاص تلاش می کند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط