1401/09/12-22:27
معاون شهردار منطقه ۴ خبر داد:

حذف زباله گردها و کتفی‌ها از چهره منطقه ۴

حذف زباله گردها و کتفی‌ها از چهره منطقه ۴

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ از جمع آوری زباله گردها و کتفی و کولی‌ها در سطح معابر و محلات بیست گانه خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، "سیدمحمد قاضی میرسعید" در این باره گفت: یکی از مشکلات و معضلات امروزه در مدیریت شهری، وجود افراد کتفی و کولی‌ها و زباله گردها در شهر بوده که در طی شب ها و گاهی حتی در طول روز مشغول جمع آوری و پاره کردن کیسه های زباله و جمع آوری آنها هستند؛ این افراد گاهی به صورت گونی بر دوش و گاهی به همراه چرخ دستی ها در جستجوی زباله هستند.

او افزود: این افراد با جست و جو در زباله ها، اقلام مورد نیاز خود را از مخازن جدا کرده و پس از پر شدن کیسه هایی که بر روی کتف یا چرخ دستی های آنها قرار دارد، با مراجعه به مراکز غیرمجاز جمع آوری ضایعات آنها را به فروش رسانده تا هزینه زندگی خود و خانواده شان را تأمین کنند.

معاون شهردار منطقه ۴ گفت: رسیدگی به این مساله همیشه و به خصوص این روزها که مردم با شیوع انواع ویروس ها از جمله کرونا، آنفولانزا و ویروس های فصلی دست و پنجه نرم می کنند و حفظ سلامت و بهداشت ایشان از ضروریات به شمار می رود؛ قوت می گیرد.

قاضی میرسعید با اشاره به پیام های مردمی سامانه ۱۳۷ و نارضایتی شهروندان از این افراد در این رابطه گفت: در راستای ساماندهی مدیریت پسماند و برنامه‌های شهرداری در این خصوص این منطقه در یک ماه اخیر، تعداد ۵۶ مورد عوامل غيرمجاز كتفی و كولی و گونی‌های غيرمجاز را جمع آوری کرد.

او در پایان گفت: این طرح همچنان ادامه خواهد داشت و شهروندان شمال شرق تهران کتفی و کولی‌ها و افراد زباله گرد را کم و کمتر مشاهده خواهند کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط