1401/12/03-14:23

از دماوند تا خلیج فارس در منطقه ۸ تهران

از دماوند تا خلیج فارس در منطقه ۸ تهران

فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ طرح تبدیل ضلع غربی بوستان فدک به 'باغ راه فدک' را پیشنهاد و مطرح کرد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۸؛ فاطمه تنهایی شهردار منطقه در جلسه دبیرخانه شهر دوستدار کودک که با حضور مهدی امیری مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران برگزار شد، با توجیه این طرح پیشنهادی از سوی مدیریت شهری منطقه۸، که با هدف ترویج مضامین مذهبی و تاریخی مطرح شد، گفت: با جانمایی ماکت‌های معرفی اماکن مذهبی و تاریخی ایران در بوستان فدک، این بوستان به فضایی برای حضور خانواده‌ها و آموزش کودکان همراه با بازی‌های خانوادگی تبدیل می‌شود و با احداث بوستانی با نام "باغ راه فدک"، در ضلع غربی بوستان فدک، سرانه های فرهنگی، اجتماعی و خدماتی منطقه۸  افزایش می‌یابد.

فاطمه تنهایی به تشریح این طرح و کار ویژه در منطقه۸ پرداخت و افزود: در این مسیر مینیاتوری خانواده‌ها و کودکان علاوه بر آموزش های مذهبی در قالب انجام بازی‌هایی مانند بازی کبوتر، زیگورات، دیوارچینی، بازی های توپی و... در فضایی خانوادگی می‌توانند با عبور از قله دماوند، برج میلاد، حرم امام رضا(ع)، دروازه قرآن و کلیسای مریم مقدس و... به خلیج فارس برسند.

تنهایی با اشاره به بازیهایی که در هر مرحله از این باغ راه برای کودکان و خانواده‌ها طراحی شده است، تصریح کرد: این بازی‌ها به گونه‌ای اجرا می‌شود که پدر و مادر و کودکان به صورت مشارکتی و در فضایی خانواده محور، لحظات شادی را همراه با آموزش تجربه کنند.

شهردار منطقه۸ با اعلام آمادگی  این منطقه در اجرای طرح های مربوط به شهر دوستدار کودک و حوزه کودکان افزود: ما و همه همکاران در منطقه۸ آمادگی صد درصدی در اجرای مباحث مربوط به موضوعات خانواده محور را داریم و از اجرای آن‌ها استقبال می‌کنیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط