1401/12/08-23:01
احداث بوستان سجادی در منطقه ۱۲؛

عطر شکوفه‌های گیلاس در محله پامنار می‌پیچد

عطر شکوفه‌های گیلاس در محله پامنار می‌پیچد

شهردار منطقه ۱۲ از احداث بوستان سجادی در محله پامنار این منطقه با تأکید بر کاشت درختان میوه برای استفاده شهروندان خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، امیر یزدی، شهردار منطقه در مورد پروژه احداث بوستان سجادی در محله پامنار گفت: این پروژه که از ابتدای آبان‌ماه سال جاری آغاز شد، اواخر بهمن‌ماه نیز به پایان رسید و هم‌اکنون به منظور بهره‌برداری در اختیار ساکنان محله پامنار و دیگر شهروندان تهرانی قرار گرفته است.

یزدی توضیح داد: شهرداری منطقه ۱۲ پس از تملک زمینی به متراژ ۸۴۲ مترمربع در ناحیه ۲ این منطقه، «پروژه احداث بوستان سجادی» را در این زمین به منظور ایجاد فضای تفرج‌گاهی محلی و افزایش سرانه فضای سبز منطقه در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: از جمله اقدامات انجام‌شده در این بوستان، محوطه‌سازی، جدول‌گذاری، عملیات سنگفرش، نخاله‌برداری، غلاف‌گذاری برای کارهای تأسیساتی، برق‌رسانی (با نصب ۲۴ پایه روشنایی، ۲۰ شعله کم‌مصرف و ۱۶ شعله پراژکتور روی این پایه‌ها)، کاشت باغچه‌ها، نصب وسایل ورزش و تندرستی بوده است.

شهردار قلب طهران با اشاره به زمین بازی این بوستان ادامه داد: این زمین بازی به مساحت ۱۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده که دارای سرسره، تاب، الاکلنگ و... است؛ همچنین در محوطه بوستان، آلاچیق، آب‌نما و مبلمان شهری اعم از نیمکت و سطل زباله نصب و یک چشمه سرویس بهداشتی برای استفاده شهروندان راه‌اندازی شده است.

وی در مورد بافت گیاهی این بوستان با تأکید بر کاشت درختان میوه تشریح کرد: در این بوستان نهال‌های سیب، گیلاس و توت مجنون کاشته شد که هم با شکوفه‌های خود، بهار زیبایی به بوستان ببخشند و هم شهروندان بتوانند از میوه‌های آنها بهره‌مند شوند؛ همچنین درختچه‌هایی از قبیل یاس هلندی، یوکا، بربریس، پیراکانتا و برگ بو در این بافت گیاهی به کار رفته است.

یزدی در پایان از ضرورت حفظ امنیت در این بوستان سخن گفت و بیان کرد: یک باب اتاقک نگهبانی برای استقرار نگهبان ۲۴ ساعته در بوستان به این منظور ایجاد شده و پیرامون بوستان نیز به متراژ ۸۰ مترطول نرده‌کشی انجام شده است./خبر طهرون

نظرات

captcha

اخبار مرتبط