1402/03/17-21:58
در نشست کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی مطرح شد؛

منطقه ۱۹ نیازمند بازآفرینی به صورت خاص و ویژه است

منطقه ۱۹ نیازمند بازآفرینی به صورت خاص و ویژه است

شصت و سومین نشست کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلان شهر تهران با حضور میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و رئیس کمیته خدمات وزیر ساخت ستاد بازآفرینی شهر تهران، احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار شهرستان تهران، مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹، نمایندگان نهادهای خدمت رسان و مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، در این نشست غراوی بر استفاده از ظرفیت های مصوبه مولدسازی برای تامین خدمات در بافت های فرسوده متناسب با تامین مسکن، تاکید کرد و افزود: دستگاه های خدمات رسان باید از ظرفیت های خودشان برای تامین سرانه ها در بافت فرسوده استفاده کنند که این کار باید همگام با ساخت مسکن انجام تا توزیع عادلانه سرانه ها در محدوده بافت صورت پذیرد.

مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن قدردانی از میزبانی منطقه ۱۹ افزود: درکمیته خدمات و زیر ساخت تلاش می کنیم موانع برطرف و زیرساخت و خدمات در شهر تهران ارتقاء یابد. ️او با اشاره به دو موضوع نبود زمین و کمبود اعتبار در ارتقای خدمات و زیر ساخت ها بیان کرد: ما می خواهیم در هردو موضوع به دستگاه ها کمک کنیم و دستگاه ها در اسرع وقت برنامه های کمی و زمانبندی خود را ارائه کنند تا سازمان نوسازی شهر تهران از محل مولدسازی به آنها کمک کند تا علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای زمین های بلا استفاده و رها شده خدمت رسانی مطلوب در شهر تهران ارتقاء یابد. ️ 

در ادامه احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار شهرستان تهران با اشاره به مسائل و معضلات منطقه در استانداری مطرح و پیشنهادهایی برای رفع این موارد ارائه شده است گفت: تمام تلاش ما تسهیل بین دستگاه و باز شدن گره ها است تا مانع ایجاد شهرک مرتضی گرد جدیدی در ناحیه سه شویم و برای رسیدن به این مهم تمام دستگاه ها باید در این حوزه هماهنگی کامل داشته باشند.

تورج فرهادی شهردار منطقه در این نشست گفت: این منطقه به دلیل آنکه از گذشته به صورت ارگانیک شکل گرفته نتوانسته ظرفیت ها را در خود شکل دهد و با وجود ریزدانگی و بافت فرسوده نیازمند بازآفرینی به صورت خاص و ویژه است.

او ادامه داد: کوره هایی که چندین سال رها شده به عنوان فضای بی دفاع شهری به محلی برای کلونی معضلات اجتماعی تبدیل شده و به بافت اجتماعی و ارزش افزوده منطقه آسیب جدی وارد کرده و از سوی دیگر ناهماهنگی بین سازمان های خدمات رسان تخلفات ساختمانی در این منطقه را شکل داده است.

همچنین این منطقه علی رغم این مشکلات فرصت های ویژه ای با وجود بازارها داراست که ارزش افزوده آن ها از مناطق بالای شهر هم بیشتر و این ظرفیت بیانگر آن است که این محدوده قابلیت آن را دارد در جایگاه خاصی قرار بگیرد.

فرهادی ادامه داد: ما تلاش خواهیم کرد تا وضعیت موجود را مدیریت کنیم و از فرصت شهر فرودگاهی، شهر آفتاب و منطقه ۱۹ در سه سطح ملی، بین المللی و محلی به لحاظ اقتصادی برای کشور پشتیبانی کنیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط