1402/05/13-10:23
در شصت و ششمین رویداد امید و افتخار؛

همراه سرای "پناه" در منطقه۶ به بهره برداری می رسد

همراه سرای "پناه" در منطقه۶ به بهره برداری می رسد

شهرداری منطقه۶ از افتتاح یک پروژه بزرگ دیگر این منطقه در شصت و ششمین شنبه های امید افتخار شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی منطقه۶، مرتضی روحانی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: بهره برداری از پروژه همراه سرای پناه که یکی دیگر پروژه های اجتماعی و خدمت رسان منطقه محسوب می شود قرار است در شصت و ششمین شنبه امید و افتخار انجام شود.

شهردار منطقه در ادامه جزئیات این پروژه را برای شهروندان تشریح کرد و اذعان داشت: استقرار بیمارستان های بزرگ کشور در این منطقه، روزانه ما را با تعداد زیادی از مراجعات از شهرهای مختلف روبرو می کند که گاهاً همراه این بیماران به دلیل مشکلات مالی مجبور به اسکان در مجاورت این بیمارستان ها می شوند.

روحانی ادامه داد: توسعه همراه سراها در سطح منطقه می تواند کمک شایانی برای مدیریت این موضوع کند تا همراه بیماران نیازمند نیز دغدغه ای به جز رسیدگی به حال بیمار خود نداشته باشند.

به گفته وی همراه سرای پناه در ۴ طبقه و ۳۰ واحد به مساحت ۲۳۰۰ مترمربع است که ظرفیت اسکان ۱۱۰ نفر را دارد که بخشی از هزینه ساخت نیز توسط خیرین تامین شده، که قطعاً در کاهش اسکان در مجاورت بیمارستان ها که موجب نارضایتی شهروندان نیز بود تاثیرگذار خواهد بود.

شهردار منطقه ماموریت اصلی همراه سراها را فراهم آوردن شرایط مناسب اقامتی برای همراه بیماران عنوان کرد و گفت: این فضاها برای همراه بیماران در طی دوران درمان در نظر گرفته شده و امکانات ارائه شده در این مرکز به صورت رایگان در اختیار همراهان قرار داده می شود.

در سطح این منطقه ۳۵ بیمارستان، مرکز درمانی، کلینیک و مطب وجود دارد که بیمارستان امام خمینی(ره)، شریعتی و فیروزگر از جمله بیمارستان های فرا منطقه ای هستند که بیماران سراسر کشور به آنها مراجعه می کنند که قطعاً توسعه همراه سراها در سطح منطقه می تواند در مدیريت و رفع معضل چادر خوابی در اطراف این بیمارستان ها تاثیرگذار باشد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط