1402/06/27-19:58

استخراج بیش از ۱۲ تُن رسوب و زباله از نهرها و حوضچه های منطقه ۱۳

استخراج بیش از ۱۲ تُن رسوب و زباله از نهرها و حوضچه های منطقه ۱۳

به منظور پيشگيری از بروز آبگرفتگی در محدوده محلات شرق تهران و با هدف آمادگی برای بارش های جوی در فصل بارندگی، لايروبی نهرها، حوضچه ها و شبكه های زباله گير انجام شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه گفت: لایروبی و پاکسازی انهار و حوضچه‌های رسوب‌گیر این منطقه در سه روز گذشته و به‌ طور ویژه با هدف ارتقای نگهداشت شهر، پاکیزگی و نظافت معابر انجام شد.

به گفته او، در این طرح ويژه که باتوجه به فرارسيدن فصل بارش و لزوم مديريت آب های سطحی و كنترل روان آب انجام شد، بيش از ۱۲ تن رسوب از حوضچه های سطح منطقه جمع آوری و با انجام این کار ظرفیت گنجایش این حوضچه ها افزایش یافت.

شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت: طرح ويژه لايروبي نهرها در خیابان پیروزی حدفاصل خیابان های فجر تا کلینی ضلع شمال، پل امام علی(ع) تا خیابان فجر ضلع جنوب، اتوبان امام علی شمال به جنوب حدفاصل پل دماوند تا پل پیروزی در نواحی یک و دو، بزرگراه امام علی(ع)، خیابان های نیشابور، تیموری فر، مسیل های جارجرود و منوچهری، سی متری نیروی هوایی در ناحیه ۳ و بزرگراه های شهید دوران و یاسینی با لايروبی و رسوب برداری از انهار روباز و روبسته و شبكه های اصلی سطح منطقه انجام و طی آن ۲ هزار و ۱۲۰ مترطول از انهار محدوده با تلاش نیروهای معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه و نواحی چهارگانه و استفاده از ادوات و تجهیزات لايروبي شده اند.

او ادامه داد: در روزهای گذشته، اکیپ‌های ویژه به طور روزانه، تمامی نهرهای روباز، روبسته و حوضچه‌های زباله‌گیر را با رعایت مسائل زیست‌محیطی پاکسازی و لایروبی کردند. 

شهردار منطقه ۱۳ با تاکید بر رعایت نظافت در معابر و پیشگیری از رها کردن زباله از سوی شهروندان در انهار که باعث ایجاد مانع در جریان آب خواهد شد، خاطر نشان کرد: علاوه بر برنامه های معمول و روزانه لایروبی که به طور منظم انجام شده در طرح های ویژه امورنگهداشت شهر و طرح استقبال از مهر نیز این مهم با نگاه ویژه ای انجام شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط