1402/08/13-20:26
اوجاقی در آیین بازگشایی مجموعه ورزشی شهدای آزادی مطرح کرد:

مجموعه ها و رویدادهای ورزشی بستر مناسب برای ایجاد نشاط اجتماعی است

مجموعه ها و رویدادهای ورزشی بستر مناسب برای ایجاد نشاط اجتماعی است

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: با ارائه خدمات در مجموعه های ورزشی و نیز تعریف رویدادهای مختلف برای شهروندان تهرانی، حال خوب را در جامعه ایجاد و بستر مطلوبی برای نشاط اجتماعی ایجاد می کنیم.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، آیین بازگشایی مجموعه ورزشی شهدای آزادی منطقه ۱۰ شهرداری، امروز؛ ۱۳ آبان ماه جاری با حضور"حسین اوجاقی" مدیرعامل سازمان ورزش و "مهدی اخ الصنایع" شهردار منطقه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، اوجاقی ضمن اشاره به تدابیر تحولی شهردار تهران در ۴ حوزه مختلف، تحول "نرم" در حوزه فرهنگی و اجتماعی را از مهم ترین آن ها برشمرد و افزود: تحول "نرم" جایی است که به نشاط اجتماعی و حال خوب مردم توجه دارد و ورزش محوریت خاصی در این تحول دارد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران افزود: طبق استانداردهای جهانی هر فرد باید ۵۰ دقیقه فعالیت بدنی داشته باشد تا نشاط اجتماعی را در جامعه شاهد باشیم اما در شهر تهران این آمار ۱۳ دقیقه است که در واقع ۳۰ درصد استانداردهای بین‌المللی را شامل می شود.

اوجاقی ادامه داد: استاندارد سرانه ورزشی در دنیا ۲ تا ۲/۵ مترمربع است اما این عدد در تهران به ۶۰ سانتیمتر و با احتساب فضاهای روباز به حدود یک متر مربع می رسد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران خاطر نشان ساخت: مجموعه ورزشی شهدای آزادی که امروز بازگشایی مجدد آن انجام می شود، قابلیت این را دارد که بانوان از آن به صورت مجزا استفاده کنند. با این حساب امروز شاهد این هستیم که این مجموعه ، پس از سالها تعطیلی بازگشایی می شود، سرانه ورزشی منطقه ۱۰ حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر است که در واقع کمتر از میانگین تهران است.

بنابراین عزم جدی در شهرداری منطقه ۱۰ وجود دارد که مجموعه های فرسوده به چرخه خدمات رسانی برگردد و مجموعه های جدید نیز احداث شود.

وی ادامه داد: سازمان ورزش از دو طریق به شهروندان خدمات ارائه می دهد یکی از طریق مجموعه های ورزشی است و دیگری برگزاری رویدادهای مختلف که زمینه حضور حداکثری شهروندان را در این عرصه فراهم می کند.

اوجاقی با بیان این که "بر اساس آمارها یک دلار سرمایه گذاری در ورزش، موجب صرفه جویی 3 دلاری در بخش درمان می شود" به فضاهای ورزشی تهران اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در تهران حدود یک هزار مکان ورزشی و ۴۰۰ زمین ورزشی کوچک مقیاس وجود دارند. از این تعداد ۱۳۷ مجموعه توسط مناطق، ۳۴ مجموعه توسط سازمان ها و شرکت ها و ۵۲ مجموعه از سوله های الزهرا(س) و ۶۰ مجموعه نیز در اختیار سازمان ورزش است.

اوجاقی تأکید کرد: مجموعه ورزشی شهدای آزادی می تواند ماهیانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفرسانس به شهروندان خدمات ارائه کند. ما با استفاده از مجموعه هایی مانند شهدای آزادی زیرساخت ها و آموزش رشته های مختلف از جمله شنا به عنوان یکی از مدال آورترین رشته ها را در کشور داشته باشیم و به موفقیت در عرصه جهانی در این رشته برسیم.

وی افزود: طی سال های گذشته، ۶۹ مجموعه ورزشی تعطیل داشتیم که ۶۲ مورد آن تا کنون بازگشایی شده و برای مابقی آن از طریق سازمان ورزش و سازمان املاک در حال پیگیری هستیم تا مشکلات آنها بر طرف و تا پایان سال بازگشایی شوند.

به گفته اوجاقی؛ روز دوشنبه ۱۵ آبان، مراسم تجلیل از مدال آوران و نام آوران ورزش کشور که در واقع سفیران فرهنگی ما هستند را در راستای رسالت فرهنگی و اجتماعی سازمان ورزش خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان ورزش با بیان اینکه این سازمان از طریق رویدادها نیز به شهروندان خدمات رسانی می کند، گفت: مسابقات قهرمان‌شهر در ۱۰ رشته ورزشی آقایان و بانوان تمام محلات تهران را درگیر می کند و حدود یک میلیون نفر در این مسابقات ثبت نام کردند که در حال حاضر بخش محلی آن رو به اتمام است. همچنین در مناسبت ها نیز فعالیت های ورزشی و تفریحی توسط سازمان ورزش ایجاد می شود.

شهردار منطقه ۱۰: از سازمان ورزش برای افزایش سرانه فضاهای ورزشی تقدیر می کنیم

مهدی اخ الصنایع شهردار منطقه ۱۰ تهران نیز اظهار داشت: ما از سازمان ورزش و آقای اوجاقی برای افزایش سرانه فضاهای ورزشی در منطقه ۱۰ تقدیر و تشکر می کنیم.

وی افزود: در حال حاضر هیچ زمین بزرگی در سطح این منطقه وجود ندارد که مناسب ایجاد فضای ورزشی جدیدی باشد ولی از سازمان ورزش درخواست می کنیم که با نوسازی و بازسازی برخی مجموعه های فرسوده همچون مجموعه خوش در سال ۱۴۰۳ به کمک ورزش منطقه بیاید.

اخ الصنایع به نوسازی ۲ هزار متر زمین چمن مصنوعی در منطقه متبوع خود اشاره کرد و افزود: ما بودجه ورزش را با همکاری شورای اسلامی شهر تهران ۲ برابر کردیم و این وعده را می دهیم که سهم ورزش را در تمام پروژه های عمرانی منطقه به خوبی لحاظ کنیم.

آیین یاد شده با تقدیر از پدر بزرگوار شهید مرتضی کریمی؛ از شهدای مدافع حرم، به پایان رسید.

گفتنی است در حال حاضر در منطقه ۱۰ شهرداری علاوه بر مجموعه "شهدای آزادی"، در "مجموعه جانبازان" نیز امکان استفاده همزمان و مجزای بانوان از امکانات ورزشی فراهم و زمینه حضور حداکثری این قشر در عرصه ورزش شهروندی و همگانی به وجود آمده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط