1402/08/23-20:23

ترویج شاهنامه خوانی و ورزش زورخانه ای در منطقه ۱۳

ترویج شاهنامه خوانی و ورزش زورخانه ای در منطقه ۱۳

با تلاش ادارات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳، آیین گرامیداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای همراه با شاهنامه خوانی با حضور مدیران شهری و تعدادی از ورزشکاران باستانی و شهروندان این منطقه در محل زورخانه شهید فرهاد پرورده برگزار شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه از ورزش پهلوانی به عنوان آیین اصیل باستانی نام برد و افزود: این ورزش جزئی از تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی و نماد آموزه های انسانی و اخلاقی است و با برگزاری آئین گرامیداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای و بهره گیری از ظرفیت نوجوانان علاقه مند به این ورزش، تلاش کردیم که این ورزش را بیش از پیش در این منطقه ترویج کنیم.

او افزود: در این برنامه که با تلفیق شاهنامه خوانی و ورزش پهلوانی زورخانه همراه بود، جمعی از نوجوانان با هدف ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای به گود زورخانه رفته و حرکات ورزشی انجام دادند و همزمان با این مراسم، شاهنامه خوانی و نقالی به شیوه قدیمی اجرا تا شهروندان با آداب و سنن کهن ایران آشنا شوند.

به گفته شهردار منطقه ۱۳، موسیقی سنتی، خوشنویسی، تقدیر از ورزشکاران نوجوان باستانی و نقالان شاهنامه از دیگر بخش های آیین گرامیداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط