1402/08/25-17:33
از زمان افتتاح تاکنون انجام شد:

تصفیه ۶۰ هزار مترمکعب پساب در تصفیه خانه خلیج فارس منطقه ۱۹

تصفیه ۶۰ هزار مترمکعب پساب در تصفیه خانه خلیج فارس منطقه ۱۹

تصفیه‌خانه خلیج فارس در منطقه ۱۹ پس از گذشت شش ماه بهره برداری ۶۰هزار مترمکعب فاضلاب را بازچرخانی کرده که پساب تولیدی آن برای نگهداشت و آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، تورج فرهادی شهردار منطقه افزود: با توجه به اینکه تصفیه خانه خلیج فارس در فاز نخست ظرفیت تصفیه روزانه دو هزار متر مکعب آب را دارد، تا کنون ۶۰هزار مترمکعب پساب در این مکان تصفیه شده که نقش موثری در مدیریت آب، حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی دارد.

وی با اشاره به اجرای عملیات عمرانی فاز تکمیلی تصفیه خانه خلیج فارس در زمینی به مساحت ۲ هکتار با ظرفیت تصفیه ۷۰۰۰ مترمکعب پساب در شبانه روز بیان کرد: فاز دوم تصفیه خانه خلیج فارس به پیشرفت فیزیکی ۶۰درصدی رسیده و در حال حاضر در مرحله آرماتور بندی و قالب بندی دیواره ها است.

به گفته این مسئول همزمان با قالب بندی، نصب تجهیزات مکانیکی چربی گیر و دانه گیر، توسعه تابلو های برق و عملیات لوله گذاری برای انتقال آب تصفیه شده به منظور آبیاری بوستان جنگلی افرا در حال انجام است.

شهردار منطقه خاطر نشان کرد: منطقه ۱۹ در ناحیه سه به صورت خاص به لحاظ بحث شبکه فاضلاب دچار مشکل است و باید حتما توجه ویژه ای به آنجا شود زیرا در گذشته ۵۰ در صد از شبکه فاضلاب اجرا شده ولی این شبکه به شبکه اصلی که آن را به تصفیه خانه انتقال دهد وصل نشده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط