1402/08/29-14:50
در سيزدهمين جلسه نظارت ستادى محيط زيست در منطقه ٨ مطرح شد؛

حذف انشعاب‌های غیرمجاز فاضلاب در مسیر مسیل‌ها و برپایی نمایشگاه دائمی محیط زیستی در باغ موزه مینیاتور

حذف انشعاب‌های غیرمجاز فاضلاب در مسیر مسیل‌ها و برپایی نمایشگاه دائمی محیط زیستی در باغ موزه مینیاتور

تیم مدیریت شهری منطقه۸ در جلسه نظارت ستادی مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اعلام خبر حذف انشعابات غیرمجاز فاضلاب در مسیل باقری و مسیل کیاشمشکی، حذف دیگر انشعابات غیر مجاز را پیشنهاد داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۸؛ جلسه نظارت ستادی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با حضور شهردار منطقه۸، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار و جمعی از مدیران شهری در این منطقه برگزار شد.

در این بازدید که بامداد ۲۸ آبان ماه و طی ۵ ساعت انجام گرفت، مدیران شهری بعد از نظارت میدانی در موضوع حذف انشعابات غیرمجاز فاضلاب در مسیل‌ و کانال‌های سطح شهر، تصفیه خانه‌های این منطقه، احیای منابع آبی و مخازن آب اضطراری، آبگرمکن‌های خورشیدی و احیای پنل‌های خورشیدی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

فاطمه تنهايى شهردار منطقه۸ ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) بر اهميت موضوع نگهداشت تاكيد كرد و گفت: در موضوع آبیاری با توسعه شبکه آب‌خام طی دو سال اخیر توانستیم ۱۷۱ هکتار از فضای سبز این منطقه را تحت پوشش قرار دهیم و با این اقدام حدود ۶۹ درصد از فضای سبز  آبیاری شد و رویکرد این منطقه باز چرخانی آب در سطح منطقه با استفاده از ظرفیت تصفیه خانه‌های احداث شده است.

شهردار منطقه ٨ در موضوع برداشت از آب‌های زیرزمینی افزود: با اجرای طرح آبرسانی "قمر بنی‌هاشم" در خیابان دماوند، منابع زیرزمینی مدیریت خواهد شد و کمک می‌کند تا برداشتی از چاه‌های زیرزمینی نداشته باشیم همچنین شهرداری منطقه۸ در سال گذشته با توجه به شرایط بحرانی آب، اجازه برداشت آب از چاه سطح منطقه را نداده است.

تنهايى با اعلام خبر رفع چالش‌های نگهداشت تصفیه خانه مسیل باختر تصریح کرد: کمتر از ۱۰ روز دیگر مسائل و چالش‌های نگهداشت این مسیل نیز مرتفع خواهد شد و شرط انجام و اجرای پروژه های جدید در منطقه۸، به پایان رسیدن پروژه های قبلی است.

در ادامه "حلیا سادات حسینی" مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن تقدير از نگاه ويژه شهردار منطقه ٨ به چالش هاى محيط زيستى اين منطقه گفت: منطقه ٨ از جمله محدود مناطقى است كه در گزارش چهار ماهه کاهش مصرف انرژی را داشته است.

وى با بيان اينكه هر پروژه‌ای که در حوزه محیط زیست انجام شود نیازمند اهتمام دستگاه‌های متولی در همه سطوح است گفت: سعی کردیم در این دوره مدیریتی نگاه ها از پروژه‌های مطالعاتی و پژوهشی، به سمت اجرای اقدامات پروژه ‌محور تغییر کند.

حسینی در  ادامه با تاكيد بر اینکه باید تا سال ۱۴۱۰ میزان زیادی از چاه هاى شهر تهران را از چرخه آبیاری خارج کنیم و رویکرد آبیاری با استفاده از‌ پساب و تصفیه خانه‌های محلی باشد، تصریح کرد: در بحث نگهداشت تصفیه‌خانه های شهر تهران تا پایان سال شیوه نامه نگهداری تدوین و به مناطق ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اعلام پیشنهاد برپایی نمایشگاه دائمی دستاورد‌های محیط زیستی در باغ موزه مینیاتور و اینکه منطقه۸ تنها منطقه‌ای است که در بحث معاینه فنی کنترل‌خانه‌ها (ماده ۱۷ هوای پاک) طی یک سال اخیر این اندازه گیری ها را در سامانه سازمان ملی استاندارد به ثبت رسانده است، يادآور شد: این مهم تکلیفی است که بر عهده شهرداری تهران است و همه مناطق موظف به انجام این فعل هستند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط