1402/11/18-14:22

بهره‌برداری از مجموعه ورزشی ۵هزار مترمربعی در منطقه ۷ پس از ۱۰ سال؛ زمستان آینده

بهره‌برداری از مجموعه ورزشی ۵هزار مترمربعی در منطقه ۷ پس از ۱۰ سال؛ زمستان آینده

مجموعه ورزشی شهید توکلی در ۶ طبقه و با زیربنایی به متراژ ۵ هزار مترمربع در منطقه ۷ در حال اجراست و سال آینده در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

به گزارش شهردارآنلاین؛ نصرالله آبادیان، شهردار منطقه ۷ در گفت و گو با شهر درباره آخرین وضعیت احداث پروژه مجموعه ورزشی شهید توکلی اظهار کرد: مجموعه ورزشی توکلی از پروژه هایی است که از سال ۹۳ تا سال ۹۶ عملیات عمرانی آن آغاز شده بود اما به دلایلی، ادامه فعالیت اجرایی آن متوقف شد. پیرو سیاست های ابلاغی در دوره جدید مدیریت شهری مبنی بر به اتمام رساندن پروژه های نیمه تمام، ساخت این ورزشگاه در دستورکار منطقه قرار گرفته است و عملیات عمرانی برای ساخت و تکمیل آن آغاز شد که در فاز نخست طرح مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای آنچه ساخته شده بود و تطبیق آن با طرح جدید و نیز به روزرسانی آن انجام شد.

وی با بیان اینکه بعد از برآورد کل کار، مجوز برگزاری مناقصه به صورت اجرای یکپارچه اخذ و با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آغاز شد، افزود: این مجموعه در ۶ طبقه و با زیربنایی به متراژ ۵ هزار مترمربع اجرا می شود. در طراحی قبلی در طبقه منفی ۳، استخری طراحی شده بود و فونداسیون و بخشی از جداره بتنی استخر و همچنین اسکلت فلزی ساختمان انجام شده بود و نیاز بود با به روزرسانی سازه های موجود عملیات ساخت استخر و ساختمان ورزشی به اتمام برسد.

شهردار منطقه ۷ درباره مبلغ قرارداد برای ساخت این ورزشگاه گفت: مبلغ قرارداد ما حدود ۹۰ میلیارد تومان برای کل پروژه است که عملیات جدید تاکنون با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است. امیدواریم تا پایان سال جاری ۵۰ درصد عملیات اجرایی این ورزشگاه به اتمام برسد و سال آینده این ورزشگاه در اختیار شهروندان قرار گیرد.

آبادیان خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم بروزرسانی سازه های قبل این پروژه و مقاوم سازی آنها، پروژه جدیدی تعریف شد. ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی مطرح شده متعلق به عملیات در دور جدید است و در کل می توان گفت که این پروژه تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. بنابراین با توجه به برنامه ای که وجود دارد انتظار این است که این ورزشگاه در دهه فجر سال آینده به بهره برداری برسد و در اختیار همشهریان برای بهره برداری قرار گیرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط