1403/02/19-13:30
معاون شهردار تهران:

شورا و شهرداری در کنار هم در ارائه خدمت به شهروندان

شورا و شهرداری در کنار هم در ارائه خدمت به شهروندان

تحولاتی که در شهر در حوزه های مختلف شاهد آن هستیم باید به درستی برای مردم تبیین شود و نباید اجازه داد برخی شیطنت های رسانه ای محل استناد قرار گیرد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، فروزنده معاون شهردار در جریان بررسی گزارش مالی ۱۱ ماهه شهرداری تهران در صحن شورا به عبور بودجه از سقف مصوب و ارایه متمم برای بودجه ۱۴۰۲ برای اولین بار به میزان ۳۰ همت اشاره کرد و گفت: تحولاتی که در شهر در حوزه های مختلف شاهد آن هستیم باید به درستی برای مردم تبیین شود و نباید اجازه داد برخی شیطنت های رسانه ای محل استناد قرار گیرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران تسویه بدهی بانک ها براساس تبصره ۱۳ و رایزنی به منظور تعدیل(محاسبه دقیق) دیون بانکی را فرایند بسیار مهم و ارزشمندی برشمرد و افزود: در ابتدای دوره مدیریت ششم ۱۷۰ هزار میلیارد برای شهرداری بدهی نوشته شده بود که با تعاملات صورت گرفته و پرداخت بخشی از دیون از طریق املاک یا امتیاز مشارکت در پروژه ها به میزان قابل توجهی کاهش داشته است به طور مثال فقط در بانک تجارت از ۶۰ هزار به ۱۵ هزار تا تقلیل یافته است و تسویه بقیه مبالغ براساس برنامه ریزی نیز در دستورکار است.

فروزنده در ادامه با اشاره به شفافیت حاکم بر مجموعه گفت: امروز حسابرسی تمام شرکت ها به شهادت دوستان در کمیسیون برنامه و بودجه شورا شفاف و مشخص است، اما قبل از این دوره، چهارسال بود که حسابرسی ها در شورا خوانده نشده بود و با همین رویکرد آماده پاسخگویی به هر ابهامی هستیم چرا که حساب ها کاملا روشن است.
وی در ادامه بیان کرد: با عملکرد خوبی که شهرداری در حوزه مالی محقق کرده، هم بودجه محقق شده و هم برای آن متمم ارایه شده است آن هم متممی که به سمت کارهای سرمایه ای هدایت شده و هم حقوق پرسنل در زمان مقرر و ۲۶ هر ماه پرداخت شده و لذا باید این عملکرد که نتیجه تلاش تمام کارکنان است ارج نهاده شود.

فروزنده با اشاره به قرارداد ۲۸ هزارتایی به جای ۵ هزارتایی شورا گفت: براساس مجوز شورا تسهیلات گرفته شده و آن هم برای حوزه حمل و نقل بوده است، شورا با اخذ تسهیلات به میزان دو برابر مقادیر تسویه شده موافقت کرده است که امروز حتی به آن میزان هم نرسیده ایم و کاملا شفاف است که کجا تسهیلات گرفته ایم و کجا مصرف شده است.

فروزنده ضمن بیان اینکه تا یک کار مشترکی با هم انجام ندهیم، کار به نتیجه نمی رسد، گفت: در قرارداد چین کاملا همه چیز مشخص و شفاف است و ما آمادگی داریم جلسه هم اندیشی بگذاریم و مسائل را مطرح کنیم و نباید به گفته هایی استناد کرد که فردی معلوم الحال آن را بیان می کند.

وی در ادامه افزود: در این قرارداد اتوبوس های برقی بجای ۳۴۰ هزار یورو پیشنهادی یکی از خودروسازان با حدود ۱۲۰ هزار یورو کاهش قیمت با ۲۲۰ هزار یورو در اختیار قرار می گیرد و آورده بسیار بزرگی برای شهر و همشهریان عزیز می باشد. این کار بزرگی است در کنار این که منابع آن با تلاش بسیار زیاد از منابع بلوکه شده فراهم شده که اتفاق ویژه ای است و باید اطلاع رسانی درست شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط