1403/02/26-19:29
شهردار منطقه۱۳ خبر داد؛

توافق دوشان‌تپه تصویب شد/ آزادسازی حدود ۸۰ هکتار از اراضی؛ خیابان پیروزی به دماوند متصل می‌شود/ باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می‌ماند

توافق دوشان‌تپه تصویب شد/ آزادسازی حدود ۸۰ هکتار از اراضی؛ خیابان پیروزی به دماوند متصل می‌شود/ باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می‌ماند

طی جلسه‌ای با حضور شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج، توافق دوشان‌تپه به تصویب رسید که حاصل آن تامین سرانه‌های خدماتی و کاهش ترافیک در محدوده شرق تهران خواهد بود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه۱۳ با اشاره به توافق بین شهرداری تهران با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درخصوص دوشان تپه گفت: با تصویب این توافق، تامین سرانه های خدماتی با بازگشایی معابر منتهی به دوشان تپه و همچنین آزادسازی اراضی حدود ۸۰ هکتاری آن و اتصال خیابان پیروزی به دماوند محقق می شود.

وی افزود: به‌زودی حدود ۸۰ هکتار از اراضی دوشان تپه با تصویب این توافق آزاد خواهد شد که شامل بازگشایی معابر خیابان های صفا، دهقان، پنجم نیروی هوائی و گذر شرقی-غربی حدفاصل خیابان های عادلی، دهقان می شود.

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به رونق محدوده مذکور، کاهش ترافیک و دسترسی پذیری معابر افزود: با آزادسازی اراضی دوشان تپه و بازگشایی معابر پیرامونی شاهد تحول خوبی در بخش شرقی پایتخت خواهیم بود.

علی‌احمدی با تاکید بر کاربری اراضی پایگاه هوایی دوشان تپه و لزوم حفظ باند فرودگاهی آن در مواقع بحران تصریح کرد: باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می ماند تا در هنگام موارد خاص یا حوادث و بلایای طبیعی از آن استفاده شود.

شهردار منطقه ۱۳ اظهارکرد: با توجه به پیگیری های چند ساله مجموعه شهرداری منطقه۱۳ و همراهی مدیریت شهری در راستای درخواست های مردمی مبنی بر بازگشایی معابر دوشان تپه، جلسات متعددی برگزار شده است. از آن جمله این جلسات می توان به نشست های متعدد معاون شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل و مدیران کل زیر مجموعه شهرداری، سازمان املاک و مستغلات با متولیان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشست کارگروه ماده پنج که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مدیر کل طرح های شهری و رییس ماده پنج اشاره کرد؛ که این توافق در نهایت در جلسه ای رسمی به امضای شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج رسید.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط