1403/03/06-13:57

پیشرفت ۸۵ درصدی پایانه مسافربری ثامن الحجج(ع) در منطقه ۱۵

پیشرفت ۸۵ درصدی پایانه مسافربری ثامن الحجج(ع) در منطقه ۱۵

شهردار منطقه ۱۵، از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی پایانه مسافربری اتوبوسرانی و تاکسیرانی ثامن الحجج(ع) در محله مسعودیه این منطقه با هدف تسهیل تردد شهروندان خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری با اشاره به درخواست اهالی محله مسعودیه مبنی بر ساخت یک پایانه مسافربری در این محدوده  گفت: ضرورت تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در محله ایی با وسعت ۲۲۳ هکتاری و برخورداری ۷۵ هزار نفر جمعیت در ناحیه شش باب الرضای تهران حائز اهمیت بود.

به گفته وی؛ به همین منظور احداث یک پایانه مسافربری اتوبوسرانی و تاکسیرانی برای خدمات رسانی شایسته به شهروندان این محله در دستورکار مدیریت شهری منطقه قرار گرفت.

شیری اضافه کرد: این پایانه در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع در بزرگراه امام رضا(ع) میدان آقانور محله مسعودیه با هدف ساماندهی حمل و نقل عمومی، بهبود خدمات، ایجاد نظم و افزایش ایمنی و با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در مراحل پایانی است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه گفت: در این پایانه یک ساختمان یک طبقه به مساحت ۱۳۰ مترمربع شامل دو دفتر اداری ویژه تاکسیرانی و اتوبوسرانی، نمازخانه آقایان و بانوان، ۴ چشمه سرویس بهداشتی (دو چشمه ویژه معلولان) در حال احداث است، که مراحل نازک کاری شامل کاشکی کاری و سرامیک آن به اتمام رسیده و پروژه در مرحله اجرای نصب تاسیسات برقی است.

شیری به اقدامات حوزه ترافیک در این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: ۴ سکو اتوبوسرانی و تاکسیرانی در این پایانه احداث و مراحل مسقف سازی نیز توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این پایانه، امکان جابجایی مسافران خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی به مقصدهای میدان راه آهن، آزادی، پل تهران‌نو، میدان رسالت، مترو ترمینال جنوب، چهارراه تهرانپارس، پایانه شهید سروری و میدان شهدا تسهیل می‌شود.

شهردار منطقه در پایان افزود: ساماندهی حمل و نقل عمومی، بهبود خدمات، ایجاد نظم و افزایش ایمنی از اهداف این پروژه است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط