1403/03/07-15:25

برنامه های هفته بدون دخانیات در منطقه یک در حال اجرا است

برنامه های هفته بدون دخانیات در منطقه یک در حال اجرا است

برنامه‌های هفته ملی بدون دخانیات با شعار «اماکن و وسایل نقلیه عمومی بدون دخانیات، حق شهروندی» از ۴ تا ۸ خرداد در پایانه های ارم، قیطریه، تابناک، نوبنیاد و سرای محلات منطقه یک برگزار می‌شود.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک این منطقه ضمن بیان خبر فوق اظهار داشت: ارتقای سطح آگاهی وحساس‌سازی شهروندان نسبت به حقوق شهروندی خود در حوزه استعمال دخانیات، اطلاع‌رسانی درخصوص مضرات ناشی از استعمال دخانیات، ارتقای سواد شهروندان نسبت به دود تحمیلی، کاهش استعمال دخانیات در اماکن عمومی، مطالبه‌گری و جلب مشارکت شهروندان در حوزه مبارزه با استعمال دخانیات در پایانه ها و وسایل نقلیه از اهداف برنامه‌های اجرایی هفته بدون دخانیات در منطقه یک است.

وی در تشریح برنامه های هفته بدون دخانیات در منطقه یک بیان داشت: اجرای روزانه یک نشست در پایانه تاکسی با محوریت انجمن نیکوتینی‌های گمنام ایران، ارائه خدمات سلامت محور شامل مشاوره، آموزش، تست اسپیومتری، جمع‌آوری فیلتر سیگار از سطح پایانه ها و اجرای تئاترهای تعاملی با موضوع دخانیات پدران در مهد کودک ها و کارگاه های آموزشی در سرای محلات با همکاری ادارات اجتماعی نواحی ۱، ۲، ۳ و ۷ از اهم برنامه‌های اجرایی معاونت حمل ونقل و ترافیک در هفته بدون دخانیات است.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته کارگاه های آموزشی روش‌های پیشگیرانه و نحوه تعامل موثر با شهروندان ویژه رانندگان با هدف پوشش صددرصدی رانندگان اتوبوس و تاکسی با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه شهید بهشتی و سازمان‌های غیردولتی آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

اسفراینی نژاد از نصب و احیای تابلوهای بدون دخانیات پایانه ها خبر داد و گفت: نصب تابلوهای بدون دخانیات در معرض دید مسافران در پایانه های تاکسی و اتوبوس سطح منطقه در حال اجرا است.

وی به سیاست‌های تشویقی معاونت ترافیک در هفته بدون دخانیات اشاره کرد و گفت: مدیر تاکسیرانی منطقه یک در هر کدام از پایانه های تاکسی از سه راننده قانون مدار در زمینه عدم استعمال و ایجاد فضاهای بدون دخانیات تقدیر کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط