1403/03/20-12:04
الفت‌پور خبر داد؛

آغاز اصلاح و بازنگری اساسنامه‌های شرکت‌های وابسته و تابعه شهرداری تهران

آغاز اصلاح و بازنگری اساسنامه‌های شرکت‌های وابسته و تابعه شهرداری تهران

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری شهرداری تهران از آغاز اصلاح و بازنگری اساسنامه‌های شرکت‌های وابسته و تابعه شهرداری تهران برای تصویب در شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز نوسازی و تحول اداری، محمد‌علی الفت‌پور با بیان این مطلب گفت: این مرکز با همکاری اداره کل امور مجامع و حسابرسی و به‌منظور ساماندهی ماموریت‌ها و وظایف شهرداری تهران و در  اجرای مفاد ماده هشتاد و چهارم (۸۴) قانون شهرداری مصوب ۱۳۳۴ و اصلاحات بعدی آن، اصلاح و بازنگری اساسنامه‌های شرکت‌های وابسته و تابعه شهرداری تهران را برای تصویب در شورای اسلامی شهر تهران آغاز کرد.

وی افزود: در این راستا با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و بررسی اساسنامه‌های شرکت‌های وابسته و تابعه شهرداری تهران، ضمن ساماندهی وظایف و ماموریت‌های شرکت‌ها و حذف ماموریت‌های موازی، تاکنون اساسنامه (۱۰) شرکت نهایی و اساسنامه بقیه شرکت‌ها نیز در شرف نهایی شدن است. 

به‌گفته این مدیر ارشد شهری و بنابر مفاد بند پانزدهم (۱۵) ماده هشتادم (۸۰) قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۱۳۷۵، این اساسنامه ها در قالب لایحه‌ای جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال می شود.

الفت‌پور در پایان تصریح کرد: مرکز نوسازی و تحول اداری تلاش کرده است تا در چهارچوب قوانین ملاک عمل ضمن بازنگری در مفاد اساسنامه‌ها، با واگذاری بخشی از ماموریت‌ها و وظایف شهرداری به آنها، مفاد اساسنامه‌ها را در قالب ۲۰ ماده و ۳۹ تبصره با رویکرد چابک‌سازی شرکت‌ها نهایی کند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط