1403/03/20-23:10
‌‌با حضور رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران انجام شد؛

افتتاح ۲ خانه محیط زیست درمحله های مطهری و مشیریه منطقه ۱۵

افتتاح ۲ خانه محیط زیست درمحله های مطهری و مشیریه منطقه ۱۵

۲ خانه محیط زیست درمحله های مطهری و مشیریه منطقه ۱۵ با حضور رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افتتاح شد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در ابتدا به اقدام ویژه رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی در موضوع محیط زیست اشاره کرد و گفت: مصوبه کاهش کنترل پلاستیک با تدبیر رئیس جمهور شهید، در هیات وزیران در دوره ایشان مطرح و این اقدام محیط زیستی به یادگار ماند و ماندگار شد.

وی با اشاره به اینکه امروز ۲ خانه محیط زیست در سرای محله مطهری و مسجد ولیعصر(عج) در محله مشیریه افتتاح شد و سایر خانه های محیط زیست نیزحداکثر تا ۲ ماه آتی افتتاح خواهد شد،گفت: به منظور ارتقای شاخص های محیط زیست، بهره گیری از نقطه نظرات شهروندان و نیز رفع دغدغه اعضای شورا و مردم در رابطه با بحث محیط زیست جلسه ی هم اندیشی در این منطقه برگزار شد.

پیرهادی در ادامه به اقدامات قابل توجه منطقه ۱۵ در بحث حفظ محیط زیست اشاره کرد و افزود: راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب، اجرای طرح های تفکیک پسماند در سطح محلات ۱۹ گانه و نیز احداث ۲ نیروگاه خورشیدی از جمله اقدامات ویژه مدیریت شهری این منطقه در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست در سال ۱۴۰۳ است که امیدواریم شهروندان از ثمرات آن بهره مند شوند و ارتقای کیفیت زندگی و رضایتمندی آنان را شاهد باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نیز ۳ خبر خوش در حوزه محیط زیست برای شهروندان تهرانی داشت و گفت: در این دوره مدیریت شهری اقدامات زیربنایی بسیار خوبی در جهت حفظ محیط زیست در دستور کار قرار گرفت که از جمله آن لایحه ای با عنوان«ساختمان سبز» است، این مورد در کشور های توسعه یافته در حال اجراست که با پیگیری انجام شده مطالعات این لایحه به اتمام رسیده و به زودی در صحن شورای اسلامی شهر تهران مطرح و به تصویب خواهد رسید.

به گفته وی؛ موضوع دوم طرح «جامع آب خام» است، کلیات آن نیز انجام شده و پیش از پایان سال در صحن شورا مطرح خواهد شد و موضوع سوم طرح «جامع فضای سبز شهر تهران» است که این طرح نیز تا چند ماه آتی به اتمام خواهد رسید؛ این ۳ موضوع علاوه بر اهمیت در بحث محیط زیست نشاط و شادابی شهروندان تهرانی را در پی خواهد داشت.

هادی صدیقی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه نیز بر لزوم مشارکت عموم افراد جامعه در امر حفاظت از محیط زیست، تاکید کرد و گفت: خانه های محیط زیست با هدف جلب مشارکت عموم مردم در امر حفاظت از محیط زیست و مردمی سازی حفاظت از محیط زیست راه اندازی می شوند.

وی افزود: راه اندازی این خانه‌های محیط زیست می‌تواند محلی برای گسترش دانش زیست‌محیطی و مجموعه‌ای برای حضور افراد دغدغه‌مند و دوستدار محیط زیست است.

گفتنی است ۲ خانه محیط زیست با حضور مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران به همراه اصغرعطائی مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، مهدی پورقاسم معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی، هادی صدیقی معاون خدمات شهری و محیط زیست، مهدی مالمیر معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و فاطمه کریمی معاون اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در سرای محله مطهری و مسجد ولیعصر(عج) در محله مشیریه افتتاح شد.

همچنین در ادامه جلسه هم اندیشی به مناسبت آغاز هفته محیط زیست با حضور اعضای کانون محیط زیست محلات ۱۹گانه این منطقه برگزار و اعضای کانون محلات نقطه نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون این حوزه بیان کردند و در پایان از فعالان این حوزه تقدیر شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط