1403/04/04-13:36

پست برق دائم خط مترو پرند آماده شد

پست برق دائم خط مترو پرند آماده شد

پست برق دائم خط مترو شهر پرند، به طور كامل تجهيز و آماده بهره برداری شد. اين پست، برق ۶۳ كيلوولت را برای استفاده در خطوط راه آهن ريلی به جريان ۲۰ كيلوولت تقليل می دهد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بين الملل شركت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)؛ مهندس "پرويز ظهراب زاده" معاون فنی و مهندسی شركت مترو تهران با اعلام مطلب فوق گفت: خط مترو تهران-پرند، پس از انتظاری ۱۸ ساله، آذرماه سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسيد. البته برای تسريع در بهره مندی شهروندان از اين خط مترو پرتقاضا، جريان برق آن به صورت موقت از ايستگاه فرودگاه امام خمينی(ره) تامين شد تا پست برق دائم آماده شود.

وی در ادامه افزود: در ۶ ماه گذشته با تكميل تجهيزات اين پست برق و به دنبال ۳۰ كيلومتر كابل كشی انجام شده (۶ كيلومتر كابل ۶۳ كيلوولت و ۲۴ كيلومتر كابل ۲۰ كيلوولت)، پست برق دائم آماده بهره برداري شده و جريان برق لازم برای حركت قطارها، مستقيماً از نيروگاه شهر پرند تامين می شود. اين در حالی است كه هزينه احداث ساختمان و خريد و نصب تجهيزات پست برق دائم حدود ۲۴۰ ميليارد تومان بوده و حدود ۷۰ درصد تجهيزات آن از اجناس و توليدات داخلی تهيه شده است.

مهندس "ظهراب زاده" در پايان گفت: خبر ديگر از خط مترو پرند آنكه با تكميل ۶ كيلومتر از تجهيزات ريل سوم خط برگشت، تست گرم اين مسير ۲۰ كيلومتری(خط برگشت) نيز بدون مشكل و با موفقيت پشت سر گذاشته شده و در حال حاضر هر دو خط رفت و برگشت مسير فرودگاه امام خمينی(ره) تا شهر پرند، امكان سرويس دهی و تردد ايمن قطار را دارا است. در واقع با تامين ناوگان بيشتر، شرايط جهت كاهش سرفاصله حركتی قطارها در اين مسير كاملاً فراهم شده است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط