1403/04/13-20:30
مشاور شهردار تهران در امور زنان و خانواده:

لایحه شهر «خانواده محور» نهایی شد

لایحه شهر «خانواده محور» نهایی شد

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با اعلام برنامه ‌های روز خانواده گفت: همزمان با هفته تکریم خانواده، لایحه شهر «خانواده محور» متناسب با آنچه در برنامه توسعه چهارم از سوی مدیریت شهری به عنوان وظیفه در نظر گرفته شده است به مرحله نهایی رسید.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل امور زنان وخانواده شهرداری تهران، مریم اردبیلی با اشاره به ۱۲ تیرماه به عنوان روز خانواده در تقویم اظهارکرد: روز خانواده در ایران مقارن با ۲۵ ذی الحجه است که آیه «هل اتی... سورۀ مبارکۀ انسان» در شآن پیامبر اکرم(ص) نازل شد و به عنوان روز خانواده و همچنین تکریم بازنشستگان در تقویم به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه در نگاه ما خانواده به جهت اینکه در حفظ و حراست از ارزش‌های بنیادین فرهنگی جامعه ایرانی ‎- اسلامی جایگاه ویژه ای دارد؛ ادامه داد: جایگاه خانواده و انتقال آن به نسل‌های آینده، عاملیت و کارکرد آن در جامعه به عنوان اصلی‌ترین عنصر و نهاد دارای اهمیت خاص و ویژه ای است.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجموعه اقداماتی که در «شهر خانواده» انجام شده به سرانجام خوبی رسیده است. در هفته پیش روی، لایحه «شهرخانواده» و شهر«خانواده محور» را متناسب با آنچه که در برنامه توسعه چهارم از سوی مدیریت شهری به عنوان وظیفه برای ما در نظر گرفته شده است را نهایی کردیم.

اردبیلی با اشاره به برگزاری رویدادهایی برای خانواده‌ها در شهر تهران هم گفت: مجموعه رویدادهایی برای ایده پردازی‏های خانواده محور از جمله «خانواده مانا» قراراست با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ومنتخبی از خانواده‌های نخبه برگزار شود تا برای آینده شهر تهران ایده های تازه ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برنامه گردهمایی خانواده‌های موثر و شاخص هم در مردادماه سال جاری برگزار می‌شود. همچنین مجموعه طرح‌های منتخب رویدادهای ایده پردازی خانواده‌ها در مناطق ۲۲گانه تهران در تابستان و پاییز به اجرا در می‌آیند

دستیار ویژه شهردار تهران در امور زنان وخانواده با اشاره به اجرای موفق طرح «خانواده یار» در سال گذشته یادآورشد: در سال گذشته اقداماتی مانند طرح‌های «خانواده یار» اجرایی شد که در مناطق برای خانواده‌های نیازمند، حمایت مشاوره‌ای به صورت رایگان انجام می گرفت که امسال نیز شروع دوره‌های خانواده یار جدید را خواهیم داشت.

اردبیلی ادامه داد: رویداد «هم خانواده» نیز برنامه فراغتی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی با محوریت خانواده ها در همه مناطق ۲۲گانه است که به صورت یک روزه برگزارخواهد شد و جنبه‌های آموزشی مشاوره ای آن شاخص خواهد بود. همچنین مراکز جامع خانواده محور در مناطق ۲ و ۶ شروع به کار می‌کنند و مراسم «بازاجتماعی شدن زنان آسیب دیده» و بانوان زندانی رأی باز در مسیر بازگشت به خانواده را هم خواهیم داشت.

وی یادآورشد: مجموعه برنامه‌های دیگری نیز در طول سال، برای خانواده ها دنبال خواهد شد که البته این مقطع و ایام با برکت را برای شروع اجرای طرح‌ها در طول سال جاری غنیمت شمرده ایم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط