1403/04/20-14:59

توافق بر سر اراضی دپو - پارکینگ‌ خط ۷ مترو، بعد از ۱۵ سال

توافق بر سر اراضی دپو - پارکینگ‌ خط ۷ مترو، بعد از ۱۵ سال

پیگیری‌های مدیریت شهری پایتخت در موضوع تملک اراضی مورد نیاز برای احداث دپو - پارکینگ شرقی خط ۷ مترو، در قالب تهاتر صورت گرفته بین شهرداری تهران و وزارت ورزش و جوانان، منجر به توافق طرفين در اين خصوص شد و حالا پس از گذشت ۱۵ سال از طرح مساله مذکور، امکان آغاز عملیات اجرایی این پایانه فراهم شده است.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) مهندس "محمدیاشار لطفی" مجری خط ۷ متر تهران با اشاره به ضرورت ساخت هرچه سریعتر دپوی شرقی قطارهای خط ۷ گفت: با توجه به قرار گرفتن پایانه منتهی الیه شرقی خط ۷ در محدوده اراضی پیرامون ورزشگاه تختی، شروع عملیات اجرایی این دپو - پارکینگ مستلزم تملک ۱۷ هکتار از زمین‌های مورد اشاره بود. خوشبختانه این امر پس از ۱۵ سال پیگیری مديريت شهری پايتخت و با مساعدت وزارت ورزش و جوانان، اخیراً محقق شده و حالا امکان شروع عمليات احداث پایانه مهیا گردیده است.

مجری خط ۷ مترو در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در صورت تامین به موقع منابع مالی، پایانه شرقی خط ۷ در مدت زمان ۳ سال و در قالب دو فاز اصلی به بهره‌برداری خواهد رسید. فاز نخست این پایانه با هدف انجام تعمیرات نیمه اساسی ساخته خواهد شد و در فاز دوم، ارائه کلیه خدمات آماده سازی، نگهداشت، کنترل و تعمیر قطارها امکانپذیر خواهد بود.

مهندس لطفی در پایان گفت: كاهش سر فاصله حرکتی قطارها با توجه به میزان تقاضای سفر روزانه خط ۷ از جمله مهمترین تاثیرات احداث پایانه شرقی بوده و در کنار آن، استقرار شبانه قطارها و انجام خدمات تعمیرات و نگهداری، از دیگر فواید موثر ایجاد دپو - پارکینگ در خط مذکور است.

گفتنی است پايانه شرقی خط ۷ گنجايش ۵۰ رام قطار ۸ واگنه را داشته و برای بهره برداری از آن، حدود ۱۵۰۰ متر تونل تک خطه، دو خطه و سه خطه بايد احداث شود كه ۸۰۰ متر از تونل های مذكور حفاری شده و ۱۱۰۰ متر خط تست قطار در طراحی ها پيش بينی و اجرا خواهد شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط