1400/07/25-20:59
همزمان با روز جهانی عصای سفید انجام شد؛

بهره برداری از ۸ معبر مناسب سازی شده در منطقه ۱۵

بهره برداری از ۸ معبر مناسب سازی شده در منطقه ۱۵

۸ معبر مناسب سازی شده جهت سهولت تردد روشندلان و معلولان همزمان با روز جهانی عصای سفید با حضور شهردار منطقه ۱۵ به بهره برداری رسید.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، وحید رضا انارکی محمدی شهردار منطقه در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید بر اهمیت مناسب سازی معابر جهت عبور و مرور روشندلان و معلولان، تاکید کرد و گفت: یک کلانشهر زمانی می‌تواند در مسیر توسعه پایدار گام بردارد که ابعاد همه‌جانبه حیات شهری همسو با یکدیگر مورد توجه قرار گیرد.

او با بیان اینکه عرصه‌های عمومی و خصوصی شهر و فضاهای کالبدی آن باید متناسب با رفع نیازهای همه شهروندان باشد، اظهار کرد: در صورتی که رفع نیازهای هرکدام از اقشار جامعه شهری در برنامه‌ها و طرح‌های شهری لحاظ نشود، توسعه پایدار به صورت کامل محقق نخواهد شد.

شهردار منطقه افزود: مناسب‌سازی فضاهای شهری برای استفاده آسان و مستقل افراد معلول، سالمند، جانباز و کم‌توان جسمی و حرکتی ضرورتی است که به عنوان یکی از سیاست‌های کلان و اجرایی شهرداری منطقه ۱۵ در اولویت قرار دارد.

او گفت: در این راستا ۸ محور در خیابان عباس کاشی، راستی سنگری، ضلع غرب و شرق خیابان انورزاده، خیابان منصور، کیانشهر بلوار امام رضا(ع)، دو معبر در خیابان صالحی به مجموع ۳هزار و ۹۵۰ مترطول مناسب سازی شد و به بهره برداری رسید.

شهردار منطقه اضافه کرد: ۲۷ تقاطع نیز در سطح معابر نواحی هفتگانه با علائم حسی مناسب سازی شد.

براساس این گزارش؛ صبح امروز نیز در راستای گرامیداشت روز جهانی عصای سفید دو معبر مناسب سازی شده در محله کیانشهر با حضور شهردار، معاونین شهرسازی و معماری، اجتماعی و فرهنگی، شهردار ناحیه ۳، رئیس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر و دبیران شورایاری به بهره برداری رسید.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط