1400/10/27-16:57
همزمان با بهره برداری از پایانه جدید شرق در منطقه۱۳؛

خط دو مترو از ایستگاه‌ فرهنگسرا به پایانه شرق می رسد

 خط دو مترو از ایستگاه‌ فرهنگسرا به پایانه شرق می رسد

شهردار منطقه ۱۳ از اتصال خط دو مترو به پایانه شرق تهران همزمان با بهره برداری از این پایانه خبر داد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه گفت: تکمیل پایانه شرق و اتصال خط دو مترو تهران به این پایانه وارد فاز اجرایی شده و در صورت تأمین منابع لازم، در شش ماهه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با توجه به تاکید شورای ششم تهران مبنی بر تکمیل و بهره برداری از پایانه جدید شرق تهران و سیاست های شهردار تهران مبنی بر توسعه حمل و نقل شهری، جلساتی نیز با حضور مدیرعامل سازمان پایانه ها، مدیرعامل مترو در محل پایانه شرق تهران برگزار و در خصوص پروژه تکمیل و توسعه پایانه شرق و امکان اتصال خط دو مترو به این پایانه بحث و تبادل نظر و تصمیماتی برای تامین منابع و پیشبرد طرح برگزار شد.

شهردار منطقه با بیان اینکه در طرح موجود، خط ۲ مترو در منتهی‌الیه شرقی خود تا پایانه جدید شرق توسعه می یابد، گفت: تکمیل و افتتاح پایانه شرق نیز از مهم ترین اولویت شهرداری منطقه ۱۳ است و این پروژه در کاهش ترافیک و نظم و انضباط شهری نقش موثری دارد.

علی احمدی اظهار داشت: با تکمیل پایانه شرق و ایجاد امکان اتصال بخش شرقی خط دو مترو از ایستگاه فرهنگسرا تا پایانه شرق به طول ۴ کیلومتر، کارکرد این پایانه و خط ۲ مترو به طور همزمان ارتقا می یابد.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته با سازمان پایانه ها و شرکت مترو و تامین منابع لازم، فاز یک طرح مذکور در شش ماه نخست سال آینده به بهره برداری برسد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط