1401/05/12-11:07
شهردار منطقه۲۲ مطرح کرد؛

حوضچه آرامش عامل کاهش جریان سیلاب در رودخانه کن

حوضچه آرامش عامل کاهش جریان سیلاب در رودخانه کن

شهردار منطقه ۲۲ از آسیب پیدا نکردن حوضچه آرامش در شمال بوستان جوانمردان خبر داد؛ گفت: این حوضچه آرامش کمک بسزایی در روان سازی سیلاب منطقه امامزاده داود به پایین دست دارد.

به گزارش شهردارآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، وحیدرضا محمدی در جریان بازدید صبحگاهی از رودخانه کن در شمال بوستان جوانمردان اظهار داشت: حجم و سرعت سیلاب از منطقه امامزاده داود بسیار بالاست که به محض ورود به شمال بوستان جوانمردان و قرار گرفتن در حوضچه آرامش باعث کاهش سرعت سیلاب می شود و خوشبختانه این حوضچه آرامش که نقش آب بند را دارد بسیار مستحکم ساخته شده و در سیلاب چند روز اخیر آسیبی پیدا نکرده است.

وی افزود: حوضچه آرامش موجب روان تر شدن جریان سیلاب شده است، به همین منظور عوامل معاونت خدمات شهری اقدام به لایروبی لحظه ای به دو روش دستی و مکانیزه می کنند تا گل و لای، تنه درختان و پسماند به پایین دست انتقال پیدا نکنند و مانع جریان آب در پایین دست رودخانه نشوند.

محمدی ادامه داد: بارندگی صبح امروز موجب بالا آمدن رودخانه کن شد که به دلیل اینکه لایروبی ها از قبل و هم زمان در چند روز گذشته در این رودخانه صورت گرفته بود جریان آب به شکل روان به پایین دست هدایت شد.

شهردار منطقه تصریح کرد: ارتفاع و عرض کانال آب رودخانه کن در بوستان جوانمردان قایل توجه است و امکان بالا آمدن آب در این بوستان وجود ندارد، مگر اینکه در پایین دست مانعی به وجود آید که خوشبختانه به شکل دائمی در حال پایش قرار دارد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط